Ta wiadomość z pewnością ucieszy fanów Marcina Dorocińskiego. Oto bowiem Polski oddział HBO zdecydował o kontynuacji serialu "Pakt". Nas ta informacja ani specjalnie nie zaskoczyła - mówiła o takiej możliwości producentka serialu z ramienia HBO Izabela Łopuch w "Programie Telewizyjnym" TOK FM - ani specjalnnie nie ucieszyła, bo nie byliśmy jego fanami. Głównie ze względu własnie na Marcina Dorocińskiego, który w każdej niemal scenie hamletyzował niemożliwie i do tego strasznie niewyraźnie cedził słowa swoje. Ale to oczywiście kwestia gustu. Ale i tym razem, jak poprzednio, zanim będziemy mogli obejrzeć drugą serię naszego "Paktu", dzięki niezawodnemu Ale kino+ już w kwietniu będzie okazja obejrzeć drugą serię norweskiego serialu "Układ" ("Mammon"), czyli pierwowzoru serialu z Dorocińskim. Z tym jednak, że drugi sezon "Paktu" nie ma być kopią serialu norweskiego, a ma być oryginalnym, naszym, polskim dziełem. 

A zatem? 

 


W drugim sezonie "Paktu" w roli dziennikarza śledczego Piotra Grodeckiego ponownie wystąpi Marcin Dorociński, a zdjęcia ruszą wiosną. Co ważne, ów drugi sezon powstawał będzie nie na podstawie formatu, który - jak wspomniałem do zobaczenia będzie w kwietniowym Ale kino+ - ale na podstawie oryginalnego polskiego scenariusza. A akcja będzie się toczyła w Warszawie i na Śląsku, w świecie, w którym polityka, media i biznes wzajemnie się przenikają, zacierając granice między prawdą, a fałszem – jak mówi Anna Nagler, producent z ramienia HBO Polska. No bo co innego miałaby powiedzieć? 

I jeszcze informacje dodatkowe: reżyserem drugiej serii "Paktu" jest Leszek Dawid, autorami scenariusza Marcin Kubawski, Jarosław Kamiński, Andrzej Gołda i Maciej Kubicki. Producentami ze strony HBO Polska są Izabela Łopuch (executive producer) i Anna Nagler. Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young, a producentami ze strony Telemark - Anna Kępińska i Maciej Kubicki.

Oto pierwszy odcinek pierwszej serii "Paktu" (legalnie) 

I trailer pierwszego sezonu "Mammon" (podobieństwo nieprzypadkowe)