Sylwestrowe koncerty pod gołym niebem realizowane i organizowane przez duże telewizje są już w naszym kraju tradycją. TVP, TVN i Polsat witają rok w różnych rytmach, dobierając repertuar wg różnych kluczy. Ale na szczęście wśród muzycznych propozycji są nie tylko te najłatwiejsze i najbardziej banalne. Niżej znajdziecie szczegóły nie tylko imprez:  „Warszawa - Stolica Sylwestra”, „Sylwester marzeń z Dwójką” „Sylwestrowa Moc Przebojów”
A informacje o pozostałych propozycjach naszych telewizji w Sylwestra znajdziecie w tradycyjnym Polecaju TV na poniedziałek

 

Zaczynamy od muzycznych potańcówek. Pierwsza, już o godz. 19:45 rusza telewizja TVN ze swoim show „Warszawa - Stolica Sylwestra”. Za wodzirejów i wodzirejki robić będą Magda Mołek, Marcin Prokop, Filip Chajzer i Gabi Drzewiecka, a wystąpią m.in. BAJM, Edyta Górniak, Agnieszka Chylińska, Andrzej Piaseczny, zespół IRA, Wilki, Anna Wyszkoni, Natalia Nykiel, Sarsa i Sound'n'Grace. Druga, o godz. 19:55 odpala TVP 2 ze swoim „Sylwestrem marzeń z Dwójką”. Wieczór ze sceny poprowadzą Tomasz Kammel, Barbara Kurdej-Szatan i odbijający sobie suchsze lata Norbi, a wystąpią m.in. Margaret, Golec uOrkiestra, Sylwia Grzeszczak, Dawid Kwiatkowski, Zenon Martyniuk, Natalia Szroeder, Papa D i najnowsza zdobycz prezesa Kurskiego, czyli zwyciężczyni Dziecięcej Eurowizji Roksana Węgiel. I oczywiście Sławomir, który jak warunki pogodowe i zdrowie pozwolą wystąpi również w Polsacie, bo i tu się zapowiedział. Jak żniwa, to trzeba kosić. Słusznie. A jeśli komuś z Was nie będzie się chciało wyłączyć telewizora, to z Sylwestra na żywo płynnie przejdzie w TVP 2 do discopolowego koncertu. Polsat startuje ostatni, czyli równo o godz. 20:00. To będzie – oczywiście na żywo – transmitowana ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie „Sylwestrowa Moc Przebojów”. Według zapowiedzi, tematem przewodnim imprezy będą najlepsze przeboje muzyki disco od lat 70. minionego wieku aż po te najnowsze. Covery polskich i międzynarodowych hitów, a takoż swoje przeboje wykonywać mają m.in. Liz Mitchell, „The Show a Tribute to Abba”, The Gipsy Band, Maryla Rodowicz, Enej, Łobuzy, Ewa Farna, Michał Szpak, Grzegorz Hyży, Cleo, Ewelina Lisowska i Feel. Oraz – jeśli dotrze – to wspomniany wyżej pan Sławomir z rodziną. Zacną alternatywę dla muzyki skakanej przygotowała TVP Kultura. Tu o godz. 20:00 rozpocznie się relacja na żywo z koncertu „Sylwester w Filharmonii Narodowej”, podczas którego wystąpią Orkiestra Filharmonii Narodowej, Chór Filharmonii Narodowej, Jacek Kaspszyk, Magdalena Molendowska, Sylwia Olszyńska, Inga Pokut, Anna Bernacka, Sławomir Naborczyk, Mateusz Zajdel, Arkadiusz Anyszka, Szymon Mechliński i Damian Wilma. O godz. 22:30 rozpocznie się natomiast wspomnienie koncertu zespołu Queen jaki odbył się na Wembley w 1986 roku, a 10 minut po północy, trzy kwadranse z programem „ABBA w Studiu 2” z roku 1976.

Gustownie można przywitać Nowy Rok w telewizji Metro. Tu o godz. 23:00 rozpocznie się emisja koncertu „Gwiazdy dla Zbyszka. Tribute to Zbigniew Wodecki”, którego premiera odbyła sie ongi w TVN. W koncercie udział wzięli Kuba Badach, Kayah, Zdzisława Sośnicka, Ania Rusowicz, Alicja Majewska i wielu innych. Ale można wybrać alternatywę w postaci mojej ulubionej muzycznej telewizji Stars, w której ten wieczór i ta noc będą jak zawsze wyjątkowe.

Jeśli ktoś ma ochotę przywitać Nowy Rok z żartami, to najlepiej w Nowa TV, w której maraton kabaretowy zaczyna się już o godz. 17:00 i potrwa do 01:00. Oczywiście nie będzie to ani na żywo, ani premierowo, ale żarty to żarty. 

Pozostałe propozycje telewizji w sylwestra, czyli proponowane filmy i seriale  znajdziecie klikając TUTAJ. Albo wchodząc na stronę główną.