To bardzo dobra informacja i dla lubiących seriale, i dla HBO. Dla widzów, bo odkodowany weekend w HBO pozwoli im nie tylko „załapać się” na darmową premierę serialu „Pakt” z Marcinem Dorocińskim, ale przy okazji również na kilka filmowych hitów i serialowych pierwszych odcinków, które stacja specjalnie z myślą o zanęceniu kolejnych klientów, z nadzieją, że wykupią odpowiedni pakiet, umieściła w weekendowej ramówce. A dla HBO, bo znowu jest szansa na oglądalnościowy rekord. Poprzedni osiągnęła przy podobnej okazji, w ramach premiery „Watahy”.

A zatem HBO się otwiera na dwa dni, i oprócz „Paktu” przygotowała kilka ciekawostek. 

 

HBO podeszła do premiery „Paktu” z typowym dla siebie rozmachem. Dotąd znanym raczej na świecie. U nas aż taki rozmach zdarza się rzadziej, bo i produkcji jest mniej znacznie. Nie oszukujmy się, prawie ich nie ma. Więc jak już jest, to się dzieje, warto zaszaleć. Dlatego np. współfinansuje redakcyjny cykl w Gazecie Wyborczej poświęcony dziennikarstwu śledczemu. Przed premierą „Watahy” cały „Duży Format” był o Bieszczadach.

Swoją drogą ciekawe czy cykl redakcyjny jest najlepszym sposobem na promocję tego serialu. Nie twierdzę, że nie, ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić kogoś, kto po przeczytaniu tekstu o tym na czym polega dziennikarstwo śledcze – którego praktycznie już u nas nie ma – stwierdzi, że koniecznie musi obejrzeć jak robi to Marcin Dorociński w serialu. Ale to już inna sprawa.

Gdyby ktoś chciał dowiedzieć się czegoś więcej o samym serialu, to odsyłam do innego tekstu w #wTelewizji.pl, znajdziecie tu i tekst o „Pakcie” i o norweskim serialu „Układ” („Mammon”), na podstawie  którego powstał nasz „Pakt”, a który niedawno wyemitowała telewizja „Ale kino+”.

Tymczasem sprawdźmy jakie specjały przygotowała HBO na rozkodowany weekend 7-8. listopada.

I to to. W ramach odkodowanego weekendu w HBO będzie można zobaczyć nowe filmy produkcji HBO oraz odcinki najnowszych seriali HBO. Wśród propozycji serialowych znajdą się pierwsze odcinki seriali „Bliskość”, „Kto się odważy”, „Świat w opałach”, „Gracze” oraz „Pozostawieni II”. W sobotę, 7 listopada o godz. 20.10 rozpocznie się maraton serialu „Wataha”. Oprócz seriali, widzowie będą mogli obejrzeć także film HBO „Bessie” z Queen Latifah w roli tytułowej oraz dwa tegoroczne filmy dokumentalne produkcji HBO Europe: „Niepowstrzymani” o gdyńskiej drużynie futbolu amerykańskiego oraz „Walka z szatanem” - kontrowersyjny dokument przybliżający zjawisko egzorcyzmów w Polsce. Ten drugi niestety bardzo nudny. Ale za to za darmo.

W niedzielny wieczór odbędzie się premiera pierwszego odcinka serialu „Pakt”. Emisja zostanie poprzedzona materiałem pokazującym kulisy powstawania serialu. Po pierwszym odcinku serialu pokazana zostanie baśń „Piękna i bestia” w filmowej aranżacji, w której główne role zagrali Léa Seydoux i Vincent Cassel. Dodatkowo w repertuarze na weekend pojawią się „Wątpliwość” z Meryl Streep, Philipem Seymourem Hoffmanem i Amy Adams, Koncert Eltona Johna w Las Vegas „Fortepian za milion dolarów” oraz „Wszyscy mają się dobrze” z Robertem De Niro, Drew Barrymore i Samem Rockwellem.

I jeszcze jedno, też niezłe. A nawet lepsze. Widzowie, którzy w dniach 8 – 29. listopada zarejestrują się w HBO GO będą mogli przez 7 dni korzystać z pełnej oferty programowej serwisu bez opłat. Będzie więc szansa obejrzeć za darmo jeszcze jeden odcinek serialu, i przede wszystkim całą masę rzeczy, które tam można znaleźć. O, i to wydaje mi się znakomitą promocją, która powinna przynieść w krótkim czasie przyrost abonentów. Może.

A tymczasem, w najbliższy weekend hulaj dusza, opłat nie ma!