Z przyjemności dzisiaj m.in. wieczór z Brucem Willisem w TV Puls. Najpierw „Fujary na tropie”, a potem „Jak ugryźć 10 milionów” (obu szukaj w „na krótko). Ale dobrym wspomnieniem są też m.in. „Dzika lokatorka” ze Stevem Martinem i Goldie Hawn w TVN 7, i w TVN „Kiler”. Premierą filmową jest francuska komedia sympatyczna „Mam zdolnych przyjaciół” w HBO. TVP Kultura w ramach cyklu z filmami, które zmieniły Amerykę zaprasza na „Znikający punkt” z 1971 roku, a TVP 2 na kuriozalny film „Czerwony świt”, w którym Koreańczycy z Północy napadają na USA i okupują je okrutnie, a do walki z nimi staje młodzieżowa partyzantka. Oni to naprawdę nakręcili, a TVP 2 naprawdę to kupiła i wyemituje. Groza. Do tego z filmów jeszcze dobra zabawa dla fanów gatunku czyli z lekka pokręcony horror „Świt żywych trupów” w TVN 7. Oczywiście to nie wszystkie filmy na liście, zwłaszcza, że wyjątkowo długa jest dzisiaj część „na krótko”, w której przypominam nie tylko o filmach, ale i kolejnych odcinkach seriali na przykład.

A jeśli o serialach, to na liście wspominam m.in. o bardzo dobrym serialu „Inteligence”, który od nowa zaczyna AXN, i odcinkowej komedii brazylijskiej „Interes”, której w HBO 3 zaczyna się dzisiaj trzecia seria.
I dokumenty, czyli przede wszystkim „Tajna wojna Reagana” w Planete+, „Witamy w klubie. 25 lat muzyki elektronicznej” w TVP Kultura i „Szaleniec w kokpicie” w TVP 1.

Szczegóły oczywiście niżej.

Jutro znajdziecie tu Polecaj TV na piątek, a dzisiaj przyjemności życzę czwartkowych. Przez dzień cały.

 


Wszystkie Codzienne Polecaje znajdziecie tutaj: "Polecaj Codzienny"


FILM

TVN 7 godz. 20:00
Dzika lokatorka (HouseSitter) - komedia romantyczna, USA 1992, reż.
Frank Oz, wyk. Steve Martin, Goldie Hawn, Dana Delany, Julie Harris (102 min)

Wdzięczna, rozkoszna, i przyjemnie głupawa komedyjka o panu, w którego domu bezceremonialnie rozgaszcza się pani oznajmiająca wszystkim, że jest jego żoną. WESOŁO, LEKKO I PRZYJEMNIE.

 

HBO godz. 20:10
Mam zdolnych przyjaciół (Le talent de mes amis) - komedia, Francja 2015, reż.
Alex Lutz, wyk.
Alex Lutz, Bruno Sanches, Audrey Lamy, Anne Marivin (94 min)
Premiera w telewizorze.
Pan Alex, który skończył już był jakiś czas temu trzydziestkę i żyje sobie nudnym acz spokojnym życiem korpoludka spotyka kolegę z dzieciństwa. I ten kolega, który jest przystojnym, bogatym tzw. trenerem personalnym rozbudza w naszym bohaterze na nowo jego młodzieńcze ambicje. I TO MA WDZIĘK

 

TVP Kultura godz. 20:20
Znikający punkt (Vanishing Point) - film sensacyjny, USA 1971, reż. Richard C. Sarafian, wyk.
Barry Newman, Cleavon Little, Gilda Texter, Dean Jagger (99 min)

U nas to był wielki przebój. Bohaterem jest niejaki Kowalski, o którym nie wiemy wiele, poza tym, że sportowym białym dodge'em challengerem jedzie przez Stany z prędkością ponad 200 km na godzinę, bo chce wygrać zakład. Ale oczywiście chodzi też o coś więcej, chociaż u nas do legendy przeszedł głównie dzięki brawurowym pościgom. Zew wolności itd. nie były jakoś szczególnie komentowane. DO ZOBACZENIA OCZYWIŚCIE.

 

TVP 2 godz. 21:45
Czerwony świt (Red Dawn) - film sensacyjny USA 2012; reż. Dan Bradley; wyst.
Chris Hemsworth, Josh Peck, Josh Hutcherson, Adrianne Palicki (89 min)

No dobra, teraz uwaga, bo to niezłe kuriozum. Oto północnokoreańscy spadochroniarze, wzmocnieni atakami rakietowymi, napadają na USA... Yyyyy... Już jest dobrze. No i wojna jest straszna, i jatka potworna, a grupa młodych ludzi staje do nierównej partyzanckiej wojny z tymi Koreańczykami. Wygląda na to, że Amerykanie bardzo zazdroszczą nam tego, że II wojna była u nas naprawdę i próbują zrobić sobie swoją. Brak mi słów. MOMENTAMI WIDOWISKOWE, CIĄGLE PATETYCZNE I... O CO TU CHODZI!!!???

 

TVN o godz. 22:30
Kiler - komedia sensacyjna, Polska 1997, reż. Juliusz Machulski, wyk. Cezary Pazura, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Stuhr, Janusz Rewiński (103 min)

Po raz tysięczny chyba, ale wciąż bawi. Oto nieśmiały Jurek Kiler wmieszany w kryminalne rozgrywki między gangsterami. Zresztą po co ja to piszę, skoro wszyscy wiedzą. BAWI

 

TVN 7 godz. 23:30
Świt żywych trupów (Dawn of the Dead) - horror Kanada/Francja/Japonia/USA 2004, reż.
Zack Snyder, wyk. Sarah Polley, Ving Rhames, Ty Burrell (125 min)

Zmarli powstają z grobów i polują na żywych. A garstka ludzi, którzy schronili się w galerii handlowej, umiarkowanie skutecznie próbuje rzesze wygłodniałych zombie powstrzymać. DOBRA ZABAWA DLA FANÓW GATUNKU.

 

SERIAL

AXN godz. 19:00
Intelligence - serial sensacyjny, USA 2014, reż. Aaron Lipstadt, wyk. Josh Holloway, Meghan Ory, Michael Rady, Marg Helgenberger (41 min)

Od nowa raz jeszcze, tyle że w innej telewizji. To odcinkowa, oparta na pomyśle z powieści „Dissident” Johna Dixona, historia agenta, któremu wszczepiono mikroprocesor do mózgu, dający mu dostęp do ogólnoświatowej bazy danych wszystkiego o wszystkich i wszystkim. Więc pan się trochę jak komputer zachowuje. No i on jest głównym w serialu rozgrywającym, ale są i wątki poboczne. Odpowiedź na sukces „Person of Interest”, który w naszym pięknym kraju zwie się „Impersonalni”. NIE JEST ŹLE (BARDZO)

 

HBO 3 godz. 22:00
Interes 3 (O Negócio) - serial komediowy, Brazylia 2016, reż.
Júlia Pacheco Jordao, Michel Tikhomiroff, wyk. Rafaela Mandelli, Juliana Schalch, Michelle Batista, Joao Gabriel Vasconcellos (56 min)

Premiera otwarcia trzeciego sezonu serialu o trzech przedsiębiorczych paniach, które na życie zarabiają własnym ciałem. I w tym celu stworzyły świetnie prosperującą firmę, coś na kształt korporacji, i mają szansę stać się prawdziwymi bizneskobietami. A wszystko w pięknych okolicznościach Sao Paulo. DO ZOBACZENIA.

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00
Tajna wojna Reagana (Reagan's Secret War) - film dokumentalny, Niemcy 2015, reż. Dirk Pohlmann (51 min)

Opowieść o najbardziej skutecznym prezydencie Stanów Zjednoczonych, który doprowadził do upadku ZSRR i o którym mówi się, że "pokonał komunizm". DO ZOBACZENIA

 

TVP Kultura godz. 23.15
Witamy w klubie. 25 lat muzyki elektronicznej (Bienvenue au Club! 25 ans de musique électronique) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. Dimitri Pailhe (60 min)

Czołowi twórcy, dużo muzyki i historia o tym jak się zaczęło to szaleństwo i jak wyglądało do roku 2014. NIE WIEM CZY WARTO

 

TVP 1 godz. 23:35
Szaleniec w kokpicie (How Safe are our Planes?) - dokumentalny, Wlk.Bryt. 2015, reż. Mark Gregory, Ian Russel (53 min)

Rzecz o katastrofie airbusa A320 Germanwings, który dosłownie kilka tygodni temu został celowo - wszystko na to wskazuje - rozbity przez drugiego pilota we francuskich Alpach, ze 150 osobami na pokładzie. KU PRZESTRODZE.

 

I NA KRÓTKO JESZCZE

Stopklatka TV o godz. 20:00 "Nie ma róży bez ognia", czyli z roku 1974 Jacek Fedorowicz i Jerzy Dobrowolski w wybitnej komedii Stanisława Barei (92 min)
TV Puls o godz. 20:00 "Fujary na tropie", czyli Bruce Willis na wesoło i sensacyjnie, i dla dobrej zabawy (107 min)
WP o godz. 20:00 "Most nad Sundem", czyli odcinek piąty świetnego serialu kryminalnego ze Skandynawii (60 min)
TVP Polonia o godz. 20:50 "Komisja morderstw", czyli jeszcze raz od nowa bardzo słaby serial z Krzysztofem Pieczyńskim niestety (45 min)
Kino Polska o godz. 20:00 "Porno", czyli  seks w cokolwiek pokrętnej poetyce Marka Koterskiego bardziej śmiesznie niż erotycznie (78 min)
Paramount o godz. 20:00 "Gorączka sobotniej nocy", czyli pląsający John Travolta w dziele ongi kultowym (118 min)
Metro o godz. 20:00 "Napoleon Wybuchowiec", czyli zaskakująco niezły komediodramat z 2004 roku (85 min)
AXN o godz. 21:00 "Kości 12", czyli premiera odcinka szóstego serii najnowszej kryminału (44 min)
Ale kino+ o godz. 20:10 "3 serca", czyli  dramat obyczajowy z Charlotte Gainsbourg i Catherine Deneuve do pomyślenia i z przyjemnością (106 min)
HBO 2 o godz. 21:00 "Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem", czyli premiera kolejnego spotkania z mistrzem ciętej politycznej satyry i prawdy (30 min)
Canal+ o godz. 21:00 "Piraci 4", czyli telewizyjna premiera dwóch kolejnych odcinków (2x56 min)
Puls 2 o godz. 21:00 "Wojny dronów", czyli bardzo prosta i bardzo kiepska sensacja (90 min)
TV 4 o godz. 21:00 "Seksualni, niebezpieczni", czyli brytyjska komedia bez smaku, ale wesoła (97 min)
Polsat o godz. 21:10 "Przyjaciółki", czyli premiera kolejnego odcinka serialu dla pań i o paniach (44 min)
Kino Polska o godz. 21:40 "Zamknąć za sobą drzwi", czyli Bronisław Cieślak, Piotr Fronczewski i popsuty samolocik w pełnometrażowym odcinku „07 zgłoś się” (81 min)
Metro o godz. 21:50 "Wróg u bram", czyli  Jude Law, Ed Harris, Bob Hoskins i Rachel Weisz w wojennym dramacie z 2001 roku (125 min)
Nowa TV o godz. 21:50 "Siedem lat w Tybecie", czyli z roku 1997 Brad Pitt w filmie, który można pokazywać jako przykład przerostu formy nad treścią (130 min)
Cinemax o godz. 22:00 "Zupełnie Nowy Testament", czyli zaprawiona goryczą komedia z Catherine Deneuve o tym, że świat może nas zaskoczyć (110 min)
Stopklatka TV o godz. 22:00 "Piękny umysł", czyli Russell Crowe w znakomitym filmie Rona Howarda, który dobrze ogląda się jednak tylko za pierwszym razem (130 min)
Zoom TV o godz. 22:05 "Cortex", czyli francuski thriller średni, ale pod napięciem (100 min)
TV Puls o godz. 22:10 "Jak ugryźć 10 milionów", czyli druga dzisiaj sensacyjna komedia z Brucem Willisem, tym razem dodatkowo z Matthew Perrym i Rosanną Arquette (98 min)
TV 6 o godz. 22:50 "Lizzie Borden chwyta za siekierę", czyli Christina Ricci w bardzo dobrym, stylowym kryminale (91 min)
TVN 7 o godz. 23:10 "Star Trek", czyli kosmiczna wyprawa J.J. Abramsa z Erikiem Baną, Karlem Urbanem i Chrisem Pinem między innymi (127 min)
Polsat o godz. 23:15 "Step Up: All In", czyli taneczno muzyczne widowisko w kształcie filmu dla młodzieży i o niej właśnie (112 min)
TVP 1 o godz. 00:35 "Bitwa o Anzio", czyli z roku 1968 Edwarda Dmytryka z Robertem Mitchumem i Peterem Falkiem kino klasycznie wojenne (112 min)
TVN o godz. 00:50 "I stanie się koniec", czyli horror z Arnoldem Schwarzeneggerem w 1999 roku (121 min)
TVP 2 o godz. 01:15 "Zabić na końcu", czyli komedia sensacyjna Wojciecha Wójcika z Wojciechem Malajkatem z 1990 roku taka sobie (90 min)

Wszystkie Codzienne Polecaje znajdziecie tutaj: "Polecaj Codzienny"