Dużo, a nawet bardzo dużo się dzieje, więc nie będę przedłużał. Ale zanim przejdę do specjałów z listy, po prosty MUSZĘ wspomnieć jeszcze o kilku muzycznych tematach, których na głównej liście nie ma i znajdziecie je tylko "na krótko". Oto bowiem poza filmowymi premierami dostajecie dzisiaj do wyboru jeszcze: TVN o godz. 19:55 "Top of the Top Festival - Sopot 2017", czyli koncert pierwszy, zatytułowany "#ilove... Największe przeboje o miłości", a w nim m.in. De Mono, Kobranocka, Feel, Kuba Molenda, Michał Szpak, Gabriel Fleszar, Bracia, Natalia Szroeder, Edyta Górniak i Margaret, oczywiście na żywo i powiem Wam, że zapowiada się na naprawdę niezłą imprezę. Polsat odpowiada biesiadnym koncertem. O godz. 20:05 zacznie się tam "Festiwal Weselnych Przebojów", czyli z Mrągowa na żywo weselne śpiewanie w najróżniejszych aranżacjach, najczęściej, jak znam życie, w klimatach disco polo. Wybór jest Wasz, ale z tym weselem to tak chyba tylko dla śmiechu. 
A na liście znajdziecie m.in. premiery szwedzkiego horroru „Alena”, irlandzkiej komedii „Kandydat dla szalonej Mary”, rutynowej jatki z otłuszczonym Stevenem Seagalem „Kodeks sprawiedliwego”, i komediodramatu „Życie w realu”. Oprócz premier sporo dobrego kina, kolejny odcinek „07 zgłoś się” i dokument o wyższości Skandynawii nad nie skandynawią. I jeszcze jedna, ale ważna informacja, bo i serial uwagi godny. Otóż Ale kino+ weekendowo przypomina w dłuższych fragmentach hiszpański kryminał "Wiem, kim jesteś". Dzisiaj od godz. 18:00 odcinki 4, a jutro kolejne. 
Jutro oczywiście znajdziecie tu Polecaj TV sobotni, a dzisiaj bardzo udanego piątku życzę.

 

 

Wszystkie Codzienne Polecaje znajdziecie tutaj: "Polecaj Codzienny"

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
Prawo Bronxu (A Bronx Tale) - dramat kryminalny, USA 1993, reż. Robert De Niro, wyk. Robert De Niro, Chazz Palminteri, Lillo Brancato (116 min)

Idolem 9-letniego syna skromnego kierowcy autobusu, jest gangster Sonny, król Bronksu. On dyktuje prawa w dzielnicy, i jeśli ktoś ośmiela się mu sprzeciwić, musi zginąć. Chłopak przekonuje się o tym stając się świadkiem morderstwa dokonanego przez Sonny'ego. Chłopak nie chce zeznawać przeciwko swemu idolowi, ratując go w ten sposób przed więzieniem. I od tej pory między ojcem, synem i gangsterem zaczyna się toczyć specyficzna gra. BARDZO DOBRE

 

TVN 7 godz. 20:00
Batman i Robin (Batman & Robin) - film SF USA/Wielka Brytania 1997, reż. Joel Schumacher, wyk. George Clooney, Chris O'Donnell, Arnold Schwarzenegger, Uma Thurman, Alicia Silverstone (145 min)

Tym razem niesamowity człowiek z domieszką nietoperza stanie do walki z panem Zamrażaczem, żeby odradzić mu - w typowy dla siebie sposób - zamrożenie mieszkańców i samego Gotham City. Ma nowy Batmobil (nowy na wtedy, kiedy film powstał) i nowego kolegę do współpracy, i ma swoją pomocną Batgirl. Ale okaże się, że nie wszystkie kobiety go lubią. JA PODZIĘKUJĘ, ALE NIE ODRADZAM

 

Cinemax godz. 20:00
Alena - horror, Szwecja 2015, reż. Daniel di Grado, wyk. Molly Nutley, Felice Jankell, Fanny Klefelt, Amalia Holm, Rebecka Nyman, Marie Senghore, Johan Ehn (79 min)

Premiera w telewizorze.
Scenariusz inspirowany powieścią graficzną Kima W. Anderssona. A rzecz dzieje się wśród uczących się w elitarnej szkole nastolatków. WRAŻENIA BYWAJĄ MOCNE


HBO godz. 20:10
Kandydat dla szalonej Mary (A Date for Mad Mary) - komedia, Irlandia 2016, reż. Darren Thornton, wyk. Seána Kerslake, Tara Lee, Denise McCormack, Barbara Brennan, Charleigh Bailey, Siobhan Shanahan (82 min)

Premiera w telewizorze.
Świetna zabawa z Irlandii, wg scenariusza opartego na sztuce Yasmine Akram „10 Dates with Mad Mary”. Oto tytułowa Mary po kilku miesiącach odsiadki wychodzi z więzienia, dowiaduje się, że jej przyjaciółka wychodzi za mąż, więc na weselisko musi znaleźć jakiegoś godnego dla siebie partnera. I słusznie domyślacie się, że nie będzie to zadanie łatwe. Z DUŻĄ PRZYJEMNOŚCIĄ


TVP Kultura godz. 20:20
Dracula - horror, USA 1931, reż. George Melford, Tod Browning, wyk. Pablo Álvarez Rubio, Bela Lugosi, Helen Chandler, David Manners (85 min)

Bela Lugosi w hiszpańskojęzyczne wersji jednego z najwybitniejszych horrorów w historii kina. Po męczącej podróży poprzez Karpaty Renfield dociera do mrocznego zamku Draculi, aby sfinalizować sprzedaż opactwa Carfax w Londynie hrabiemu, który okazuje się wampirem. KAWAŁ KINA


Canal+ godz. 21:00
Kodeks sprawiedliwego (Code of Honor) - film sensacyjny, USA 2016, reż.
Michael Winnick, wyk. Steven Seagal, Craig Sheffer, James Russo, Louis Mandylor, Griff Furst, Helena Mattsson (102 min)
Premiera w telewizorze.
Kolejna krwawa produkcja z obrosłym tłuszczem niegdysiejszym mistrzu walk wszelakich Stevenem Seagalem. Tym razem rzecz w tym, że po powrocie do rodzinnego miasteczka emerytowany pan pułkownik konstatuje, że mieścina rządzona jest przez narkotykowe gangi, a lokalni politycy skorumpowani są i źli. Trzeba zatem stanąć po stronie sprawiedliwości i trochę powalczyć. RUTYNOWE DZIAŁANIA


HBO godz. 21:40
Życie w realu (After the Reality) - komediodramat, USA 2016, reż.
David Anderson, wyk. Matthew Morrison, Sarah Chalke, Jon Dore, Laura Bell Bundy, Juan Pablo Di Pace, John Heard (85 min)
Premiera w telewizorze.
Tym razem w rodzinne strony, po śmierci ojca wraca uczestnik popularnego reality show. Wraca i oczywiście nic nie jest takie jak być miało, i spotkanie z rodziną przysporzy mu trochę mocnych wrażeń. NIC WIELKIEGO, ALE SIĘ OGLĄDA

 

TVP 1 godz. 22:05
Szklanką po łapkach (Spy Hard) - komedia, USA 1996, reż. Rick Friedberg, wyk. Leslie Nielsen, Nicollette Sheridan, Charles Durning, Marcia Gay Harden (78 min)

Nie jest to mistrzostwo świata, ale mam jakąś słabość do Leslie Nielsena od czasów serialowej wersji „Nagiej broni”, więc i tym razem dałem się ponieść i po prostu się bawiłem. Oto przed Wami agent służb specjalnych WD-40 i wszystkie policyjne filmy w jednym. Ze szczególnym uwzględnieniem "Szklanej pułapki" oczywiście. ZABAWA JEST.

 

TVN 7 godz. 22:40
Wyborcze jaja (The Campaign) - komedia, USA 2012, reż. Jay Roach, wyk. Will Ferrell, Zach Galifianakis, Jason Sudeikis, Dylan McDermott (85 min)

Doświadczony polityk od wielu lat zasiada w amerykańskim kongresie. Przed końcem kadencji popełnia jednak błąd, przez który może stracić stanowisko. Dwaj przebiegli biznesmeni postanawiają wykorzystać jego trudną sytuację i zmuszają go do rywalizacji o miejsce w kongresie z popieranym przez nich szefem biura turystycznego. OBŚMIANIE POLITYKI W USA, KTÓRE BAWI.

 

TVP Kultura godz. 22:45
Skóra, w której żyję (La piel que habito) - dramat obyczajowy, Hiszpania 2011, reż. Pedro Almodóvar, wyk. Antonio Banderas, Elena Anaya, Blanca Suárez, Marisa Paredes (117 min)

Chirurg plastyczny Robert Ledgard prowadzi badania nad stworzeniem syntetycznej ludzkiej skóry, odpornej na obrażenia. Rolę królika doświadczalnego pełni pozbawiona kontaktu ze światem Vera. PRZERAŻAJĄCO DOBRE

 

TVP 2 godz. 23:05
Chłopaki też płaczą (Forgetting Sarah Marshall) - komedia romantyczna, USA 2008, reż. Nicholas Stoller, wyk. Jason Segel, Kristen Bell, Mila Kunis, Russell Brand (111 min)

Znany z serialu „Jak poznałem waszą matkę” Jason Segel gra zrozpaczonego po stracie ukochanej gościa, który zapomnieć o niej chce na Hawajach. Ale traf chciał, że ta jego była narzeczona przyjechała do tego samego hotelu, i to jeszcze ze swoim nowym chłopakiem, gwiazdą rocka. Na szczęście przetrwać pomaga mu atrakcyjna recepcjonistka o wdzięcznej fizjonomii Mili Kunis. PRZEWIDYWALNE, SYMPATYCZNE I ZABAWOWE

 

SERIAL

TVP 2 godz. 21:25
07 zgłoś się - serial kryminalny, Polska 1987, reż. Krzysztof Szmagier, wyk. Bronisław Cieślak, Piotr Fronczewski, Jerzy Rogalski, Zdzisław Tobiasz, Hanna Dunowska, Grażyna Wolszczak (83 min)

Dzisiaj tylko jeden odcinek, ale za to bardzo długi. Nazywa się ów "Zamknąć za sobą drzwi", i to w nim pan Piotr Fronczewski jako amerykański emeryt Kopynski zepsuje samolot, porucznik Jaszczuk dowie się, że sprawia wrażenie kretyna, a Grażyna Wolszczak uderzy tak, jak biją tylko zawodowcy. PEWNIE, ŻE Z PRZYJEMNOŚCIĄ 

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 21:00
Skandymania (Scandimania) - dokumentalny, Wlk.Bryt. 2014, reż. Neil Ferguson (3x60 min)

Odwiedziny w Szwecji, Danii i Norwegii, i próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego Skandynawia niezmiennie i powszechnie tak nas fascynuje? Wszystkie trzy części. DUŻA CIEKAWOŚĆ

 

NA KRÓTKO JESZCZE

TVN o godz. 19:55 "Top of the Top Festival - Sopot 2017", czyli koncert pierwszy, zatytułowany "#ilove... Największe przeboje o miłości", a w nim m.in. De Mono, Kobranocka, Feel, Kuba Molenda, Michał Szpak, Gabriel Fleszar, Bracia, Natalia Szroeder, Edyta Górniak i Margaret, oczywiście na żywo (240 min)
Nowa TV o godz. 20:00 „Świat Wayne'a”, czyli z roku 1992 Dana Carvey i Mike Myers w komedii rockowej (94 min)
TV Puls o godz. 20:00 "2012", czyli widowiskowa, chociaż z gruntu bez sensu i pełna nielogiczności katastroficzna opowieść Rolanda Emmericha z Johnem Cusackiem i Amandą Peet między innymi (144 min)
Metro o godz. 20:00 "Zabójcza randka", czyli Victoria Pratt w thrillerze z 2015 roku bez przyjemności (88 min)
Polsat o godz. 20:05 "Festiwal Weselnych Przebojów", czyli z Mrągowa na żywo weselne śpiewanie w najróżniejszych aranżacjach, najczęściej, jak znam życie, w klimatach disco polo (200 min)
TVP 1 o godz. 20:20 "Winnetou i tajemnica Srebrnego Jeziora", czyli fragment kolejnej niemieckiej adaptacji przygodowej prozy Karola Maya (94 min)
CBS Europa o godz. 21:00 "Bezsenność w Seattle", czyli przeromantyczna przekomedia Nory Ephron z 1993 roku z Tomem Hanksem i Meg Ryan (101 min)
Zoom TV o godz. 21:00 "Dzień świra", czyli w formie tragikomicznej dzień z życia polskiego inteligenta wg Marka Koterskiego (89 min)
Metro o godz. 21:55 "Uciekający pociąg", czyli z roku 1985 Jon Voight i Eric Roberts pod napięciem (111 min)
WP o godz. 22:00 "Kraina traw", czyli psychologiczne kino Terryego Gilliama z Jeffem Bridgesem i Brendanem Fletcherem, które znać warto (122 min)
Nowa TV o godz. 22:00 "American Beauty", czyli z roku 1999 w reżyserii Sama Mendesa z Annette Bening, Kevinem Spacey i śliczną Meną Suvari dramat dobry i ważny (150 min)
TVP Kultura o godz. 22:15 "EtnoKraków 2017", czyli koncert  Debashish Bhattacharya z wielką przyjemnością (30 min)
Stopklatka TV godz. 22:35 „Raz, dwa, trzy, umierasz ty”, czyli młodzieńcy spłacają krwawy rachunek za upokorzenie innego młodzieńca (96 min)
TVP Polonia o godz. 22:45 "Wieczór wspomnień - Jonasz Kofta", czyli z roku 1991 widowisko, z Grażyną Szapołowską, Markiem Grechutą i Mariuszem Benoit  między innymi (55 min)
TV Puls o godz. 23:00 "Żądza śmierci", czyli Steven Seagal krwawo z Rosjanami w Rosji (130 min)
Polsat o godz. 23:30 "Teraz stand-up", czyli Tomasz "Boras" Borkowski, Katarzyna Piasecka, Wiolka Walaszczyk i Michał Leja pod przewodnictwem Kacpra Rucińskiego monologi z założenia zabawne (50 min)
TVN o godz. 23:55 "Wydział pościgowy", czyli z roku 1998 Tommy Lee Jones, Wesley Snipes i Robert Downey Jr. sensacyjnie (131 min)
TVP 1 o godz. 00:30 "Poza zasięgiem", czyli z 2004 roku Steven Seagal na polskiej ziemi w towarzystwie m.in. Agnieszki Wagner i Krzysztofa Pieczyńskiego (82 min)

Wszystkie Codzienne Polecaje znajdziecie tutaj: "Polecaj Codzienny"