Czy jest coś, co Polecam dzisiaj #wTelewizji bardziej? Otóż zawsze znajdzie się coś takiego. Kibicom przypominam, że w Polsacie o godz. 20:35 na żywo mecz fazy grupowej Mistrzostw Europy do lat 21 Polska – Szwecja. Dla tych, którzy wolą przygodę z kinem, w Canal+ premiera inspirowanego prawdą historię Palestyńczyka, który zrobił furorę w „Idolu” i dał nadzieję i trochę przyjemności swoim rodakom. Rzecz nazywa się „Idol z ulicy” i jest warta zobaczenia. Z innych filmowych propozycji na pewno zechcecie wiedzieć, że do wyboru są m.in. „Co się zdarzyło w Seattle” w TVN 7 z Michelle Rodriguez, Woodym Harrelsonem i Charlize Theron, w Metro „Kłopoty z facetami” z Jackiem Nicholsonem i Ellen Barkin, w TVP Kultura niezły polski kryminał z krótkim acz koszmarnym udziałem Olgierda Łukaszewicza, i dramat Sofii Coppoli „Bling Ring”. I słowo o serialach jeszcze. W TVP 1 drugi odcinek „Wichrów wojny”, czyli przeboju sprzed lat, a w FOX premiera serialu „Egzorcysta”, oraz zaraz potem „The Walking Dead” od samego początku.

Jutro znajdziecie tu Polecaj TV na wtorek, a dzisiaj przyjemnego, dobrego życzę poniedziałku.

 

 

Wszystkie Codzienne Polecaje znajdziecie tutaj: "Polecaj Codzienny"

FILM

TVN 7 godz. 20:00
Co się zdarzyło w Seattle (Battle in Seattle) - film sensacyjny, Niemcy/USA 2007, reż.
Stuart Townsend, wyk. Martin Henderson, Michelle Rodriguez, Woody Harrelson, Charlize Theron (95 min)

Niezły to, oparty na faktach film. Opowiedziana z kilku perspektyw: protestujących, polityków, policjantów i dziennikarzy historia zamieszek podczas posiedzenia Światowej Organizacji Handlu dochodzi do licznych protestów i manifestacji ze strony organizacji antyglobalistycznych, obrońców środowiska, a także zwykłych ludzi sprzeciwiających się planowej liberalizacji światowego handlu. DO ZOBACZENIA

 

TV Puls godz. 20:00
Straszny film (Scary Movie) - horror komediowy, USA 2000, reż. Keenen Ivory Wayans, wyk.
Marlon Wayans, Jon Abrahams, Shawn Wayans, Shannon Elizabeth (83 min)

Grupę młodych ludzi prześladuje morderca, który zna ich wspólną tajemnicę: podczas Halloween spowodowali wypadek samochodowy, a ciało potrąconego mężczyzny wrzucili do morza. Wszystkie ofiary łączy bardzo umiarkowana inteligencja. Policja nie chcą interweniować, a młodzież staje się coraz bardziej bezbronna. PAMIĘTAM, ŻE KIEDYŚ MNIE UBAWIŁO

 

Metro godz. 20:00
Kłopoty z facetami (Man Trouble) - komedia romantyczna USA/Włochy 1992; reż.
Bob Rafelson; wyst. Jack Nicholson, Ellen Barkin, Beverly D'Angelo (125 min)

Młoda śpiewaczka operowa, musi skorzystać z usług właściciela agencji psów obronnych. Pies, którego dostaje pozostawia sporo do życzenia, ale jego treser staje się coraz częstszym gościem w jej domu. A potem sprawy się jeszcze komplikują. BOSKA OBSADA, I KOMPLETNA KLAPA.

 

TVP 2 godz. 20:05
Nigdy nie mów nigdy - komedia obyczajowa, Polska 2009, reż. Wojciech Pacyna, wyk. Anna Dereszowska, Jan Wieczorkowski, Edyta Olszówka, Robert Więckiewicz (102 min)

Pani pracuje z sukcesami jako „łowczyni głów” dla różnych korporacji. W kwestii uczuć też jest konkretna. Otóż uznaje tylko przelotne związki, bez niepotrzebnej - przynajmniej wg niej - ekscytacji. Ale oczywiście przyjdzie kryska na Matyska, koza do woza, ten się śmieje... itd. KRZYWDY NIE ROBI, ALE ZANUDZIĆ MOŻE

 

TVP Kultura godz. 20:20
Zabij mnie, glino - dramat sensacyjny, Polska 1987, reż. Jacek Bromski, wyk. Bogusław Linda, Piotr Machalica, Anna Romantowska, Maria Pakulnis (116 min)

Przestępca Malik ucieka z więzienia, ale porucznikowi Popczykowi udaje się go złapać. Tuż przed rozprawą Malik ucieka ponownie. Poprzysięga zemstę porucznikowi. ŚWIETNY FILM Z JEDNĄ Z NAJGŁUPSZYCH SCEN (to ta z biadającym Łukaszewiczem)

 

Canal+ godz. 21:00
Idol z ulicy (Ya tayr el tayer) - dramat biograficzny, Wielka Brytania/Katar/Holandia/Egipt/Zjednoczone Emiraty Arabskie 2015, reż. Hany Abu-Assad, wyk. Tawfeek Barhom, Kais Attalah, Hiba Attalah, Ahmad Qasem (94 min)

Premiera w telewizorze.
Trochę na kształt „Milionera z ulicy”, tylko tym razem w kręgach muzyki. Momentami wspaniałej. Oto młodzieniec z Strefy Gazy, w której życie, jak wiecie, nie jest wielką przyjemnością, udowadnia, że marzenia mogą pomóc w przekraczaniu nawet  najtrudniejszych granic. I ku pokrzepieniu serc swoich rodaków, z powodzeniem bierze udział w show "Arab Idol". Do głosowania nań namawia premier i prezydent, a młody muzyk staje się elementem łączącym całą społeczność, wszystkich Palestyńczyków, niezależnie od poglądów i wzajemnych pretensji. Inspirowane życiem. KRZEPIĄCA HISTORIA Z NIEZŁĄ MUZYKĄ

 

TV 6 godz. 22:55
Odznaka (The Badge) - dramat kryminalny USA 2002; reż. Robby Henson; wyst. Billy Bob Thornton, Patricia Arquette, William Devane (130 min)

Intrygujący choć miejscami zawieszający się kryminał, w którym w niewielkim miasteczku w Luizjanie szeryf Darl prowadzi śledztwo w sprawie śmierci młodego transwestyty. W śledztwie pomaga mu wdowa po zabitym, striptizerka Scarlett, która wprowadza go w świat klubów porno. A w sprawę wmieszani mogą być lokalni politycy bez skrupułów. ŚWIETNY BB THORNTON I INTRYGUJĄCA OPOWIEŚĆ.

 

TVP Kultura godz. 23:15
Bling Ring (The Bling Ring) - dramat obyczajowy, USA/Wielka Brytania/Francja/Niemcy/Japonia 2013, reż. Sofia Coppola, wyk. Katie Chang, Israel Broussard, Emma Watson, Claire Julien (86 min)

Grupa Bling Ring zakrada się do domów hollywoodzkich celebrytów, i dokonuje rozbojów. Luksusy wydają się im przepustką do lepszego życia, i głównie dlatego to robią. Każdy z członków grupy ma też swoje powody by na swój sposób buntować się przeciwko światu. Świetne dialogi i sporo dobrej gry. WARTO ZOBACZYĆ.

 

SERIAL

TVP 1 godz. 20:30
Wichry wojny (The Winds of War) - serial obyczajowy, USA 1983, wyk.
Robert Mitchum, Ali MacGraw, Ben Murphy, John Houseman (143 min)

Odcinek drugi. Siedmioodcinkowy serial wojenno romatyczno obyczajowy. O poważnych sprawach, ale w stylistyce „Dynastii”. Na podstawie bestsellerowej, nagrodzonej Pulitzerem powieści Hermana Wouka z 1971 roku. Pamiętajmy, że dla Amerykanów wojna zaczęła się w momencie nalotu Japończyków na Pearl Harbour. A film jest o czasach dla amerykanów przedwojennych. Zaczyna się w marcu 1939 r. pan Komandor amerykańskiej marynarki wojennej przybywa do Berlina i orientuje się, że Niemcy planują inwazję na Polskę. Ale akcja serialu jest wielowątkowa i ciekawa, ale narracja zdecydowanie dla widzów w wieku dziadków. DO ZOBACZENIA

 

FOX godz. 22:00
Egzorcysta (The Exorcist) - serial grozy, USA 2016, wyk.
Geena Davis, Alfonso Herrera, Ben Daniels, Hannah Kasulka, Brianne Howey (60 min)
Premiera w telewizorze
, czyli pierwszy z dziesięciu odcinków serialu inspirowanego klasycznym horrorem z 1973 roku pod tym samym tytułem. Teraz to jest bardziej dreszczowiec psychologiczny, ale – co piszę z przykrością – szału niestety nie ma. Scenariusz skupia się na dwóch księżach walczących z przypadkiem opętania przez demony w rodzinie w Chicago. BEZ SZAŁU, ALE MOŻE ZROBIĆ WRAŻENIE

 

NA KRÓTKO

Kino Polska o godz. 20:00 "Skazany na bluesa", czyli Tomasz Kot w filmowym wspomnieniu Ryszarda Riedla i jego piosenek (97 min)
Stopklatka TV o godz. 20:00 "Bitwa El Alamein", czyli włoski dramat wojenny z sensem (114 min)
Nowa TV o godz. 20:00 "Wojna w Dolomitach", czyli przygodowe kino, a w nim m.in. Claudia Cardinale i Emily Cox, ale czasu szkoda (94 min)
Polsat o godz. 20:35 "Polska - Szwecja", czyli na żywo mecz fazy grupowej Mistrzostw Europy do lat 21 (ok.120 min)
Metro o godz. 22:00 "Bezcenna Jane", czyli krwawa jatka SF z 2005 roku sprawna (78 min)
TV Puls o godz. 22:10 "Doom", czyli krwawy horror SF Andrzeja Bartkowiaka z Karlem Urbanem (113 min)
Stopklatka TV o godz. 22:35 "Londyński bulwar", czyli niezły kryminał z Keirą Knightley i Colinem Farrellem (99 min)
FOX o godz. 23:00 "The Walking Dead", czyli od początku zombiaczy serial raz jeszcze(4x60 min)
Polsat o godz. 23:20 "Replikant", czyli  thriller SF z 2001 roku z Jean-Claude Van Dammem (101 min)

Wszystkie Codzienne Polecaje znajdziecie tutaj: "Polecaj Codzienny"