Co dzisiaj najbardziej? Oczywiście najpierw premiera. Tym razem w Canal+ po raz pierwszy w telewizji do zobaczenia jest waleczne SF „Wierna” z serii "Niezgodna", ale i tak filmowym przebojem wieczoru będzie powtarzana po raz nie wiem już który część kosmicznej bajki „Gwiezdne wojny: Część 4 - Nowa nadzieja” w TVN. Poza tym z filmów uwagę zwracam Waszą może jeszcze na ciekawe „Żony ze Stepford” i kultowy romans „Top Gun” w Stopklatce, w Paramount i w ATM Rozrywka przekomedia „Spokojnie, to tylko awaria”, w Polsacie rozkosznie przyjemny „Paddington” dla całej rodziny, w HBO zjawiskowy Mark Ruffalo w trochę gorszym od niego komediodramacie „Człowiek z bieguna”, brytyjska komedia „Kobiety świntuszą” w TVP Kultura z Jamesem Nesbittem, a w Nowa TV Jack Nicholson w kryminale „Dwóch Jake'ów”, którym pan Jack chciał przypomnieć niedoścignione „Chinatown” Romana Polańskiego.
Seriale? Przede wszystkim maraton z czwartym sezonem „Rodziny Soprano” w HBO 3, w AXN Black od nowa genialny serial „Ray Donovan”, a w telewizji 13 Ulica otwarcie nowego sezonu policyjnego serialu „Zaprzysiężeni”.
I wyjątkowy, czyli wyjątkowo koszmarny specjał z Krainy Łowców Kiczu „Atomowy rekin” w SciFi Universal.

A spoza listy dorzucam jeszcze, że w TVP 2 o godz. 20:05 rozpocznie się nowa edycja z lekka żałosnego show „Kocham Cię, Polsko!”, Polsat o godz. 22:10 otwiera kolejną edycję show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, a w TVP Kultura o godz. 22:05 rozpocznie się koncert “The Who: Live at the Isle Of Wight” z 1970 roku.

I jeszcze to, że w TV Puls - zwykle nie opisuję takich imprez, ale dla Pulsu jest to zupełnie nowy rozdział, i dlatego wspominam – o godz. 20:00 rozpocznie się relacja na żywo z Gali PL MMA, podczas którego tłuc się po wszystkim będą m.in. panowie Szymon Kołecki z Dariuszem Kazimierczukiem i Marian Ziółkowski z  Draganem Pesiciem.

Jutro znajdziecie tu Polecaj TV na niedzielę, a dzisiaj dobrej życzę soboty. I przyjemnej bardzo.

 


Wszystkie Codzienne Polecaje znajdziecie w dziale "Polecaj Codzienny"

FILM

TVN godz. 20:00
Gwiezdne wojny: Część 4 - Nowa nadzieja (Star Wars) - film SF, USA 1977, reż. George Lucas, wyk.
Mark Hamill, Harrison Ford, Alec Guinness, Peter Mayhew (117 min)

Galaktyką wstrząsa wojna domowa. Księżniczka Leia zostaje uwięziona, wysłany przez nią sygnał SOS dociera do Luke'a Skywalkera. Przecież wiecie co to i o czym. SKORO JEST, TO SIĘ OGLĄDA. PO PROSTU.


Stopklatka TV godz. 20:00
Żony ze Stepford (The Stepford Wives) - komedia SF, USA 2004, reż. Frank Oz, wyk.
Nicole Kidman, Matthew Broderick, Bette Midler, Glenn Close (90 min)

Pani prezes przeżywa załamanie nerwowe, więc mąż zabiera ją z miasta i odtąd mieszkać będą w małym, idealnym miasteczku Stepford. Chlubą mieściny są wyjątkowe, idealne gospodynie domowe. Ale państwo nowi mieszkańcy nie spodziewają się nawet, że za chwilę przemiana w idealną gospodynię domową stanie się udziałem byłej pani prezes. JAKOŚ NIE BAWI.

 

Paramount godz. 20:00
ATM Rozrywka godz. 23:05
Spokojnie, to tylko awaria (Airplane 2: The Sequel) - komedia, USA 1982, reż. Ken Finkleman, wyk.
Robert Hays, Lloyd Bridges, Julie Hagerty, William Shatner (85 min)

Druga część przekomedii. Tym razem lecimy na księżyc, więc zabawa jest iście kosmiczna. ZAWSZE DOBRZE BAWI.

 

Metro godz. 20:00
Kult (The Wicker Man) - thriller, Niemcy/USA/Kanada 2006, reż. Neil LaBute, wyk.
Nicolas Cage, Ellen Burstyn, Kate Beahan, Frances Conroy (99 min)

Policjant ma odnaleźć córki byłej kochanki. A rzeczona pani mieszka na prywatnej wyspie, na której matriarchalna społeczność kultywuje dawne tradycje. Ellen Burstyn tak, film BARDZO ŚREDNIO

 

Polsat godz. 20:05
Paddington - film familijny, Wielka Brytania/Francja 2014, reż. Paul King, wyk. Tim Downie, Madeleine Worrall, Lottie Steer, Geoffrey Palmer (dubbing) (91 min)

Mam nadzieję, że wszyscy znacie literacki pierwowzór tego sympatycznego miśka. Oto na stacji Paddington w Londynie państwo Brownowie znajdują przybyłego z Peru mówiącego misia. Zabierają go do domu i robi się bardzo WESOŁO I SYMPATYCZNIE.

 

HBO godz. 20:10
Człowiek z bieguna (Infinitely Polar Bear) - komediodramat, USA 2014, reż.
Maya Forbes, wyk. Mark Ruffalo, Zoe Saldana, Ashley Aufderheide, Beth Dixon (85 min)

Świetny Mark Ruffalo w ciekawej historii, ale filmie w sumie średnim. Rzecz jest o panu z chorobą afektywną dwubiegunową, którego żona wyjeżdża na studia, a on musi zająć się córkami w czasie jej nieobecności. DO ZOBACZENIA.

 

TVP Kultura godz. 20:20
Kobiety świntuszą (Women Talking Dirty) - komedia, Wielka Brytania 1999, reż. Coky Giedroyć, wyk. Helena Bonham Carter, James Nesbitt, Freddie Highmore, Eileen Atkins (97 min)

Bardzo dobry film w jeszcze lepszej obsadzie. Oto samotna matka poznaje nieśmiałą rysowniczkę Ellen i mimo różnic między nimi znaczących, rodzi się więź, ale ich przyjaźń będzie wystawiona na próbę. Dużą. DUŻA SATYSFAKCJA

 

TVN 7 godz. 20:25
Daję nam rok (I Give It A Year) - komedia romantyczna, Wielka Brytania 2013, reż. Dan Mazer, wyk. Rafe Spall, Rose Byrne, Alex MacQueen, Simon Baker (93 min)

Atrakcyjna pani ma jeden, ale za to poważny problem. Otóż ma bardzo wysokie wymagania wobec siebie i innych. I w związku z tym uważa, że pisarz z literackim sukcesem na koncie, może zapewnić jej stabilizację. Z tym jednak, że po ślubie okazuje się, że nie pasują do siebie. I to ma być zabawne i romantyczne. I nawet jest czasem. A plusem jest udział Simona Bakera, bo jest dobry. KRZYWDY NIE ROBI

 

TVP 1 godz. 21:25
Krucjata Bourne'a (The Bourne Supremacy) - thriller, USA/Niemcy 2004, reż. Paul Greengrass, wyk.
Matt Damon, Franka Potente, Brian Cox, Julia Stiles (103 min)

Jason Bourne, tym razem ze swoją dziewczyną, uciekając przed zabójcami, zaszywa się w indyjskim miasteczku. Wie już, że był zabójczym szpiegiem, i wie, że go znajdą by zabić. Więc jak w okolicy pojawia się tajemniczy facet, woli nie sprawdzać kto zacz, tylko bierze dziewczynę i się zmywają. Ale i tak zostaną wciągnięci w aferę z wybuchami, pościgami i śmiercią. A o wszystko najgorsze podejrzany będzie właśnie Bourne. CIĄGLE SIĘ OGLĄDA.

 

Nowa TV godz. 21:35
Dwóch Jake'ów (Two Jakes) - dramat kryminalny USA 1990; reż. Jack Nicholson; wyst. Jack Nicholson, Harvey Keitel, Meg Tilly, Madeleine Stowe (135 min)

Jack Nicholson wraca do swojej roli znane z „Chinatown”. Tym razem detektyw Jake Gittes zostaje wynajęty przez innego Jake'a, który podejrzewa żonę o zdradę. Chcąc zdobyć niezbite dowody, detektyw aranżuje scenę przyłapania kobiety z kochankiem. I swoim zwyczajem wplątuje się w poważniejszą aferę. „Chinatown” to to nie jest, ale OGLĄDA SIĘ DOBRZE.

 

Stopklatka TV godz. 21:55
Top Gun - melodramat, USA 1986, reż. Tony Scott, wyk. Tom Cruise, Kelly McGillis, Val Kilmer, Anthony Edwards (110 min)

Wielki przebój lat 80. z przebojową piosenką i wszystkim co powinien mieć przebój. Tom Cruise jako brawurą charakteryzujący się pilot myśliwca, oraz historia o miłości i rywalizacji. No i o przyjaźni. Ale przede wszystkim jednak o miłości. CHYBA MOŻNA POWIEDZIEĆ: KULTOWE.

 

Canal+ godz. 22:00
Wierna (Allegiant) - film SF, USA 2016, reż. Robert Schwentke, wyk. Shailene Woodley, Theo James, Naomi Watts, Octavia Spencer (115 min)

Premiera w telewizorze. Część trzecia, ale pewnie – dopuki da się na tym zarobić – nie ostatnia serii „Niezgodna”. I dalsza walka dzielnej młodej kobiety, jej wiernego towarzysza i kilkoro przyjaciół o obalenie panującej dyktatury. Tym razem muszą zmierzyć się z nieznanym sobie światem, bo okazało się, że istnieje alternatywna rzeczywistość. SZYBKIE, WIDOWISKOWE, DO ZOBACZENIA


TVP Kultura godz. 23:45
Pusher - film kryminalny, Dania 1996, reż. Nicolas Winding Refn, wyk. Kim Bodnia, Mads Mikkelsen, Peter Andersson, Zlatko Buric (105 min)

Duński, bardzo konkretny i brudny kryminał, którego bohaterem jest bardzo skuteczny diler heroiny, który chcąc zrobić bardzo dobry interes, pożycza prochy od szefa gangu, ale podczas ubijania interesu wpada Policja, i teraz nasz Frank musi pozbyć się towaru. DO ZOBACZENIA, BO Z SENSEM.

 

SERIAL

HBO 3 godz. 18:00
Rodzina Soprano 4 (The Sopranos) - serial sensacyjny, USA 2002, reż. Allen Coulter, wyk. James Gandolfini, Edie Falco, Lorraine Bracco, Michael Imperi (13x55 min)

Maraton, czyli aż trzynaście godzin z czwartym sezonem wybitnego serialu. ZAWSZE WARTO.

 

AXN Black godz. 21:05
Ray Donovan - serial obyczajowy, USA 2014, reż. Tucker Gates, wyk.
Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Dash Mihok (2x52 min)

Jeszcze raz od nowa znakomity serial, którego akcja kręci się wokół Raya Donovana, twardziela, który zajmuje się rozwiązywaniem skomplikowanych i wstydliwych problemów celebrytów i gwiazd. Oczywiście przekraczając prawo. Ale sam też ma spore problemy rodzinne. I ojca, którego gra zjawiskowy tu Jon Voight, co musi oznaczać kłopoty. Na wielki plus również Liev Schreiber. RZECZ WSPANIAŁA. WYBITNE PO PROSTU.

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00
Alain Delon jakiego nie znamy (Alain Delon, a unique portrait) - film dokumentalny, Francja 2015, reż. Philippe Kohly (52 min)

Dla fanów pana tej niewątpliwie jednej z najważniejszych postaci francuskiego kina. Dużo o historii kina przy okazji, i choćby dlatego zobaczyć warto, ALE TAKIE SOBIE

 

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

SciFi Universal godz. 21:00
Atomowy rekin (Atomic Shark) - SF, USA 2016, reż. A.B. Stone, wyk. Rachele Brooke Smith, Jeff Fahey, David Faustino, Adam Ambruso (120 min)

Będziecie zachwyceni. Nie cały czas, bo tylko momenty są porywające, ale jak już porywają, to na maksa. Reżyserem jest pan, który rok wcześniej zachwycił chwytającym za rozum kretynizmem "Aligator kontra Anakonda". A w jednej z ról głównych pan David Faustino, którego rozpozna każdy, kto chociaż raz widział serial "Świat wg Bundych". A co do treści, to... chyba nie muszę tłumaczyć. DOBRA ZABAWA

 

I NA KRÓTKO JESZCZE, ALE DUŻO I KONKRETNIE

Canal+ Seriale o godz. 20:00 "Misja: Afganistan", czyli od nowa raz jeszcze serial o naszych na afgańskiej wojnie, dzisiaj odcinki cztery, od pierwszego (4x45 min)
Ale kino+ godz. 20:10 "Syriana", czyli George Clooney, Christopher Plummer i Chris Cooper w dobrym thrillerze z 2005 roku (122 min)
TVP Historia o godz. 20:10 "Dom", czyli  od początku jeden z najważniejszych naszych seriali, nie tylko dla Warszawiaków, chociaż dla nich to serial bardziej szczególny (84 min)
Universal o godz. 21:00 "Tożsamość Bourne'a", czyli Matt Damon i Clive Owen w zgranej już bardzo, ale nadal niezłej sensacji (150 min)
Polsat Film o godz. 21:00 "Skarb narodów", czyli widowiskowa przygodówka z Nicolasem Cagem i Jonem Voightem (131 min)
AXN White o godz. 21:05 "Junior", czyli  z roku 1994 komedia głupia, ale przyjemnie beztroska z Arnoldem Schwarzeneggerem i Dannym DeVito (109 min)
TVP HD o godz. 21:50 "Drogówka", czyli Bartłomiej Topa i Arkadiusz Jakubik w bardzo brudnym i pijanym filmie Wojciecha Smarzowskiego (112 min)
WP o godz. 22:00 "Więźniowie wojny", czyli odcinek trzeci izraelskiego serialu, który zainspirował twórców "Homeland" (60 min)
AXN o godz. 22:00 "Zawód: Szpieg", czyli  Robert Redford i Brad Pitt w dramacie pod napięciem (118 min)
Metro o godz. 22:00 "Kwestia honoru", czyli taka sobie rutynowa sensacja, tyle że z Martinem Sheenem i ładną Meną Suvari (94 min)
13 Ulica o godz. 22:00 „Zaprzysiężeni 7”, czyli Tom Selleck w dwuodcinkowym otwarciu najnowszej serii obyczajowego serialu z kryminalnymi wątkami bardzo (2x60 min)
Kino Polska o godz. 22:10 "Uwikłanie", czyli Maja Ostaszewska, Marek Bukowski i Piotr Adamczyk według Zygmunta Miłoszewskiego (123 min)
TVN o godz. 22:45 "American Pie: Zjazd absolwentów", czyli Jason Biggs i inni prawie śmieszni w prawie śmiesznej komedii, kolejnej części podobnych (113 min)
Zoom TV o godz. 22:55 "Obsesja", czyli thriller amerykański z 2011 roku z Christine Evangelistą (94 min)
TV Puls o godz. 23:00 "Człowiek o żelaznych pięściach", czyli RZA i Russell Crowe walecznie i z przesłaniem, ale czasu szkoda (96 min)
WP o godz. 23:00 "Most nad Sundem", czyli jeszcze raz drugi odcinek wybitnego kryminału ze skandynawii  (70 min)
TVN 7 o godz. 23:00 "Jaś i Małgosia: Łowcy czarownic", czyli fantasy z Famke Janssen, ale za to bez wdzięku (88 min)
TVP 1 o godz. 23:25 "American Pie", czyli  Mena Suvari w jedynej zabawnej, choć bardzo niemądrej części za długiej serii (95 min)
TVP HD o godz. 23:55 "Karate po polsku", czyli z roku 1983 z niewiadomych powodów brany na poważnie pretensjonalny film o niczym, za to z biustem pani Doroty Kamińskiej, naonczas seksbomby (88 min)
TVP 2 o godz. 00:40 "Sherlock", czyli od początku z Benedictem Cumberbatchem i  Martinem Freemanem serial dobry, ale zajechany już chyba do cna (88 min)
TVN o godz. 01:05 "Surogaci", czyli  thriller SF z 2009 roku, a w nim m.in. Bruce Willis i Rosamund Pike z jako taką satysfakcją (89 min)

Wszystkie Codzienne Polecaje znajdziecie w dziale "Polecaj Codzienny"