Przed Wami zapowiedzi telewizyjnej środy. A wśród nich między innymi dramat w reżyserii Clinta Eastwooda „Medium”, szalona wersja przygód znanych bohaterów „Holmes i Watson” w ujęciu Etana Cohena z Willem Ferrellem i Johnem C. Reillym w rolach głównych, podwójną dawkę Bruce'a Willisa, czyli komedię kryminalną „Jak ugryźć 10 milionów” i thriller z 1991 roku „Motywy zbrodni”. Plus otwarcie brytyjskiego serialu „McMafia”, otwarcie drugiego sezonu serialu „Sukcesja” i kontynuacja brytyjskiego kryminału „Detektyw Staffe. Mroczne zbrodnie”.
A dla tych, którzy lubią posłuchać sobie z telewizora radosnych piosenek relacje na żywo z dwóch koncertów w ramach „Top of the Top Sopot Festival 2019”, czyli „#iDance” i „#loveTOdance”. W tym drugim, poza występami tzw. gwiazd, zobaczycie i usłyszycie również zagranicznych wykonawców udających, że poza zapłatą za występ bardzo zależy im również na figurce Bursztynowego Słowika.
No i kibice. Dla Was dwa kolarskie wyścigi, oraz dwa piłkarskie mecze. Pierwszy to Atromitos Ateny - Legia Warszawa, w którym liczy się wynik, a jakości chyba nie ma co szukać. Drugi przeciwnie, bo w meczu Liverpool – Chelsea wynik jest kwestią drugorzędną wobec jakości na jaką można liczyć. I liczę.
To oczywiście nie jest całe środowe szaleństwo, więc zapraszam w głąb dzisiejszego PolecajaTV.
Jutro będzie tu na Was czekał zestaw specjałów czwartkowych, a tymczasem przyjemnej życzę środy. Bardzo

 

Zapraszam do śledzenia codziennych rekomendacji telewizyjnych w CODZIENNYM POLECAJU TV #wTelewizjiPL

 

FILM

TVN 7 godz. 20:00
Medium (Hereafter) - dramat obyczajowy, USA 2010, reż. Clint Eastwood, wyk. Cécile De France, Matt Damon, Thierry Neuvic, Cyndi Mayo Davis (129 min)

Trzy przecinające się opowieści o ludziach z różnych stron świata, których łączy większa niż instynkt samozachowawczy chęć dowiedzenia się, czy istnieje życie po śmierci. Każdy z innego powodu, które poznamy oczywiście. DOBRA ROBOTA


HBO godz. 20:10
Holmes i Watson (Holmes and Watson) - komedia kryminalna, USA 2018, reż. Etan Cohen, wyk. Will Ferrell, John C. Reilly, Rebecca Hall, Rob Brydon, Kelly Macdonald, Lauren Lapkus, Ralph Fiennes (86 min)

Kolejna inspirowana przygodami znanych z twórczości Arthura Conana Doyle'a bohaterów. Tym razem na bardzo wesoło i w oparach absurdalnego szaleństwa. I tylko dla tych, którzy akceptują wygłupy Willa Ferrella. MOŻNA SIĘ ZAPOMNIEĆ


Metro godz. 20:45
Kandydat (The Manchurian Candidate) - thriller, USA 2004, reż. Jonathan Demme, wyk. Denzel Washington, Liev Schreiber, Meryl Streep, Jeffrey Wright (129 min)

Uwspółcześniony pomysł z 1962 roku. Po powrocie z wojny w Zatoce Perskiej członków pewnego oddziału nawiedzają koszmary nasuwające podejrzenie, że zostali poddani praniu mózgów. I w trosce o przyjemność oglądania, więcej nie mogę. Ale wspaniałe role Denzela Washingtona, Liev Schreibera i Meryl Streep, a takoż scenariusz kręcący nami do końca. WYSOKIE NAPIĘCIE


TVP Kultura godz. 21:20
Salvo. Ocalony (Salvo) - thriller, Włochy/Francja 2013, reż. Fabio Grassadonia, Antonio Piazza, wyk. Saleh Bakri, Luigi Lo Cascio, Sara Serraiocco, Giuditta Perriera (110 min)

Grand Prix Tygodnia Krytyki na MFF Cannes 2013, i kilka pomniejszych nagród i wyróżnień dla filmu o trzydziestolatku, który uszedłszy z życiem z zamachu, mszcząc się zabija mafioso, i porywa jego niewidomą siostrę. I ta siostra sprawi, że życie jego innego zacznie nabierać sensu. DO POMYŚLENIA


Stopklatka godz. 22:00
Jak ugryźć 10 milionów (The Whole Nine Yards) - komedia kryminalna, USA/Kanada 2000, reż. Jonathan Lynn, wyk. Bruce Willis, Matthew Perry, Rosanna Arquette, Natasha Henstridge (98 min)

Dentysta, wplątuje się w aferę kryminalną, gdy jego sąsiadem zostaje słynny płatny zabójca. Niestety wpada na pomysł, żeby na tej wiedzy zarobić. Ale dzięki temu, MAMY CO OGLĄDAĆ


TVN 7 godz. 22:45
Ptaszek na uwięzi (Bird on a Wire) - komedia sensacyjna, USA 1990, reż. John Badham, wyk. Goldie Hawn, Mel Gibson, David Carradine, Bill Duke (110 min)

Mel Gibson w roli faceta objętego programem ochrony świadków, który wpada w kłopoty gdy próbuje zmienić swoje ukrycie, bo przez przypadek trafia na swoją dawną dziewczynę. A przy okazji na jego trop wpada mściwy gangster, więc trzeba uciekać i się bronić. W towarzystwie Goldie Hawn staje się to akcją tyleż niebezpieczną co wesołą. BANAŁ, ALE FRAJDA SPORA


Polsat godz. 23:00
Nagi peryskop (Down Periscope) - komedia, USA 1996, reż. David S. Ward, wyk. Kelsey Grammer, Lauren Holly, Rob Schneider, Harry Dean Stanton (92 min)

Głupawa, ale za to bardzo zabawna komedia, w której komandor pechowiec łodzią podwodną z czasów II wojny światowej z bardzo specyficzną załogą, bierze udział w wielkich manewrach. DO ZABAWY


Stopklatka TV godz. 00:05
Motywy zbrodni (Mortal Thoughts) - thriller USA 1991, reż. Alan Rudolph, wyk. Demi Moore, Bruce Willis, Harvey Keitel (102 min)

Państwo Urbanski są parą niedobraną wyjątkowo. Zresztą kto by się chciał dobrać z facetem, który nie pracuje, za to pije i bije. Ale pani pragnie za męża tylko jego. Liczy, że po ślubie mężczyzna się zmieni. Mają jedno dziecko, a drugie jest w drodze. Facio próbuje wymusić na żonie, by poddała się aborcji. Wkrótce jednak ciało pana zostaje znalezione w kanale, więc policja wszczyna dochodzenie. KU PRZESTRODZE (chyba), ALE SIĘ OGLĄDA

 

SERIAL

BBC First godz. 21:20
McMafia - serial kryminalny, Wielka Brytania/USA 2017, wyk. James Norton, Merab Ninidze, Kirill Pirogov, Igor Pokrajac, Juliet Rylance, Oshri Cohen, Faye Marsay, David Strathairn (55 min)

Otwarcie ośmioodcinkowego kryminału, którego bohaterem jest pan Alex, syn rosyjskich imigrantów. Do pewnego czasu chronił swoich bliskich przed ponurą przeszłością rodziny, ale oczywiście zostaje wplątany w przestępczy świat. Nie jest to najlepsza brytyjska produkcja, ale DOBRZE SIĘ OGLĄDA


HBO godz. 21:45
Sukcesja 2 (Succession 2) - serial obyczajowy, USA 2019, wyk. Brian Cox, Jeremy Strong, Hiam Abbass, Sarah Snook, Kieran Culkin, Dagmara Dominczyk, Christine Spang, Drew Gehling, David Moore (60 min)

Otwarcie drugiego sezonu serialu opowiadającego o dysfunkcyjnej rodzinie kontrolującej jeden z największych koncernów mediowych i rozrywkowych na świecie. NIEZŁA ROBOTA


Ale kino+ godz. 22:15
Detektyw Staffe. Mroczne zbrodnie (Dark Heart) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, wyk. Tom Riley, Miranda Raison, Anjli Mohindra, Edward Akrout, Jason Maza, Alex Carter, Natalia Kostrzewa (94 min)

Drugi odcinek. Bohaterem jest pan policjant po przejściach. Był nastolatkiem kiedy źli ludzie zabili mu rodziców, i nadal ich nie złapano. To jeden z powodów, dlaczego został policjantem. A zbrodnie, którymi się zajmuje naprawdę są brudne, trudne i mroczne. Tym razem w brutalnym świecie porno. NO PEWNIE, ŻE WARTO

 

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 23:20
Papa Joe i jego lew (Paa Joe and the lion) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2016, reż. Benjamin Wigley (80 min)

W małym rodzinnym zakładzie w Ghanie Joseph Ashong wraz z synem Jacobem wykonują trumny w dowolnym kształcie. Dowolność oznacza wszystko: od tradycyjnej trumny po kształty zwierząt. CIEKAWOŚĆ

 

SPORT NA ŻYWO

KOLARSTWO
Eurosport 1 godz. 15:00
BinckBank Tour
Eurosport 1 godz. 22:00 Tour of Utah

PIŁKA NOŻNA
TVP Sport godz. 17:50
Eliminacje Ligi Europy: Atromitos Ateny - Legia Warszawa
Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport Premium 1 godz. 20:50
Superpuchar Europy: Liverpool – Chelsea

 

I JESZCZE NA KRÓTKO

TVN o godz. 20:00 "Top of the Top Sopot Festival 2019: #iDance", czyli NA ŻYWO pierwszy z dwóch dzisiejszych koncertów z udziałem Edyty Górniak, Sylwii Grzeszczak, Margaret, Cleo i Roksany Węgiel między innymi (115 min)
Stopklatka TV o godz. 20:00 "Kickbokser", czyli Jean-Claude Van Damme w karatecznym filmie z 1989 roku, który w roku 2018 doczekał się ciągu dalszego (105 min)
TV Puls o godz. 20:00 "Nigdy nie będę twoja", czyli Michelle Pfeiffer, Paul Rudd i Tracey Ullman w przyjemnie przewidywalnej komedii romantycznej z 2007 roku (97 min)
Zoom TV o godz. 20:00 "Psy", czyli Bogusław Linda robi porządek w filmie Władysława Pasikowskiego z 1992, ale... nie chce mi się o tym gadać (105 min)
Ale kino+ godz. 20:10 "Pokój", czyli premiery dwóch odcinków bardzo dobrze pomyślanego, ale koszmarnie zrealizowanego kryminału z Hiszpanii (2x45 min)
TVP 2 o godz. 20:10 "Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki - 2019: Łomża", czyli powtórka piosenkowej zabawy sprzed kilku tygodni, z udziałem zespołów Boys i Milano, oraz Haliny Mlynkovej, Krzysztofa Cugowskiego i Thomasa Andersa (150 min)
AXN o godz. 21:00 "Ultraviolet", czyli w oczekiwaniu na sezon drugi, od początku pierwsza seria kryminału, który oglądać możecie również w Polsacie we wtorki (45 min)
TV 4 o godz. 21:00 "Babylon A.D.", czyli z 2008 roku Vin Diesel, Gérard Depardieu i Charlotte Rampling sensacyjnie i o przyszłości (101 min)
WP o godz. 21:00 "Medium z taksówki", czyli rodzaj kretyńskiego reality, w którym pan medium prowadzi taksówkę i na życzenie pasażerów rozmawia z duchami z ich rodzin (2x29 min)
HBO 3 o godz. 21:50 "Miasto na wzgórzu", czyli Kevin Bacon w kolejnym odcinku dobrego serialu kryminalnego, który przenosi nas w okoliczności Bostonu wczesnych lat 90. XX wieku (50 min)
AXN o godz. 21:55 "Znaki", czyli od początku oryginalna kryminalna produkcja polskiego oddziału AXN z 2018 roku z Andrzejem Mastalerzem między innymi (50 min)
TVN o godz. 21:55 "Top of the Top Sopot Festival 2019: #loveTOdance", czyli NA ŻYWO drugi środowy koncert, w którym poza występami tzw. gwiazd, zaśpiewają również zagraniczni wykonawcy udający, że poza zapłatą za występ bardzo zależy im na figurce Bursztynowego Słowika (115 min)
TV Puls o godz. 22:00 "Wasabi: Hubert zawodowiec", czyli francusko japoński sensacyjny film z 2001 z Jeanem Reno między innymi (90 min)
History o godz. 22:00 "The Butcher: pojedynek rzeźników", czyli z cyklu im głupiej tym lepiej, tym razem konkurs dla rzeźników, który lepiej sprawi zwierzę na Waszych oczach i się tym pochwali jurorom (50 min)
TVP 1 o godz. 22:35 "Gołębiarki", czyli trzecia z czterech części kostiumowego miniserialu z Cote de Pablos (45 min)
TVP 2 o godz. 22:45 "Za ciosem", czyli Jean-Claude Van Damme i Rob Schneider walecznie, ale tym razem komediowo (91 min)
AXN o godz. 23:00 "Zbrodnia", czyli drugi z trzech odcinków pierwszej oryginalnej produkcji polskiego AXN, z 2014 roku w reżyserii Grega Zglińskiego i z Wojciechem Zielińskim i Joanną Kulig w rolach głównych (44 min)
TV 4 o godz. 23:05 "Nocna bestia", czyli całkiem niezły, chociaż cały złożony z oklepanych zagrań brytyjski horror z 2010 roku (81 min)
TV 6 o godz. 00:00 "4.3.2.1.", czyli Ophelia Lovibond w niezłym brytyjskim filmie z 2010 roku (117 min)
TVP HD o godz. 00:35 "07 zgłoś się: Grobowiec rodziny von Rausch", czyli z roku 1981 odcinek, w którym pani Joanna Żółkowska spróbuje zrobić wrażenie swoimi "piegami" na Borewiczu (75 min)
TVP Kultura godz. 00:40 "Zdrowie", czyli inteligentna komedia Roberta Altmana z Glendą Jackson i Lauren Bacall z 1980 roku (100 min)

 

Zapraszam do śledzenia codziennych rekomendacji telewizyjnych w CODZIENNYM POLECAJU TV #wTelewizjiPL