Poza tym, że można dziś będzie zobaczyć np. dwa kolejne odcinki serialu „Zaginiony” i powtórkę dwóch odcinków „Fortitude” w Ale kino+, Denzela Washingtona w sensacji „John Q” w TVN 7, w Metro melodramat „Miłość w czasach zarazy”, w CBS Europa jedną z najlepszych komedii romantycznych, czyli „Bezsenność w Seattle”, a w TVP 2 Steve’a Carella i Juliette Binoche w komedii „Ja cię kocham, a ty z nim”, a w Stopklatce rozdzierający serce dramat „Sprawa Kramerów”, sporą część widowni zgarnie na pewno TVP 1. Tu bowiem o godz. 20:40 rozpocznie się relacja z towarzyskiego meczu Niemcy – Anglia, który będzie przy okazji pożegnaniem pana Łukasza Podolskiego z reprezentacją Niemiec. Co nie znaczy, że od teraz będzie grał w naszej. Na razie musi nam wystarczyć satysfakcja, że nie będzie grał w Niemieckiej.

Na liście znajdziecie szczegóły, również filmy dokumentalne i specjał dla Łowców Kiczu.

Jutro znajdziecie tu Polecaj TV na czwartek, a dzisiaj przyjemnej życzę środy. Nie tylko wieczorem.

 


Wszystkie Codzienne Polecaje znajdziecie tutaj: "Polecaj Codzienny"


FILM

TVN 7 godz. 20:00
John Q. (John Q) - dramat sensacyjny, USA 2002, reż. Nick Cassavetes, wyk. Denzel Washington, Robert Duvall, James Woods, Daniel E. Smith (116 min)

Afroamerykanin John Q. Archibald jest robotnikiem, który z trudem wiąże koniec z końcem. Najważniejsza w jego życiu jest rodzina - ukochana żona Denise i synek, który niespodziewanie zapada na ciężką chorobę serca. Jedynym ratunkiem jest natychmiastowy przeszczep. Ale ubezpieczenie zdrowotne nie chce pokryć kosztów operacji. Kiedy zapada decyzja o wypisaniu Michaela ze szpitala, zrozpaczony John wchodzi uzbrojony do kliniki i bierze zakładników. Prawdziwe emocje, bo i nerw prawdziwy. Iluż polskich rodziców, albo pacjentów miałaby na to ochotę? Ech... Momentami bardzo chwyta za serce. KAWAŁ DOBREGO, PORUSZAJĄCEGO KINA.

 

Stopklatka TV godz. 20:00
Piąty wymiar (Triangle) - thriller, Wlk.Bryt./Austr. 2009, reż. Christopher Smith, wyk.
Melissa George, Michael Dorman, Rachael Carpani (95 min)

Grupka żeglarzy po nagłej burzy ratuje życia swoje, znajdując schronienie na pokładzie statku widma, na którym jednak czeka ich kilka nieprzyjemnych zaskoczeń. SZKODA, ŻE TAKIE SŁABE.

 

Metro godz. 20:00
Miłość w czasach zarazy (Love in the Time of Cholera) - melodramat, USA 2007, reż.
Mike Newell, wyk. Benjamin Bratt, Gina Bernard Forbes, Giovanna Mezzogiorno, Javier Bardem (139 min)

Filmu nie widziałem, bo mój stosunek do melodramatów jest lekko półśredni, ale ten podobno wart uwagi. Jest schyłek XIX w., w kolumbijskiej Cartagenie. Telegrafista Florentino Ariza zdobywa serce Ferminy Dazy dzięki wytrwałości i płomiennej korespondencji. Na drodze do ich szczęścia staje ojciec wybranki. ale PODOBNO WARTO

 

Nowa TV godz. 20:00
Misja (The Mission) - dramat historyczny, Wielka Brytania 1986, reż.
Roland Joffé, wyk. Robert De Niro, Jeremy Irons, Aidan Quinn, Ray McNally (155 min)

Wielkie filmowe dzieło, którego i kiedyś i dzisiaj nie potrafię docenić. Doceniam, ale zachwycić się nie potrafię. Poza muzyką Ennio Morricone. Niemniej Oscar za zdjęcia, Złota Palma w Cannes i kilka innych nagród jeszcze. XVIII-wieczny konflikt pomiędzy jezuitami, i świecką władzą Hiszpanów i Portugalczyków w podbijanej w mało delikatny sposób Ameryce Południowej. POZYCJA KLASYCZNA.

 

HBO godz. 20:10
Cicha noc (The Night Before) - komedia, USA 2015, reż. Jonathan Levine, wyk.
Joseph Gordon-Levitt, Seth Rogen, Anthony Mackie, Lizzy Caplan (98 min)

Christmasowa komedia absurdalna i głupawa, ale za to z Sethem Rogenem, do którego mam słabość. Oto trzech przyjaciół upiera się, że ich ostatnia wspólna impreza będzie wydarzeniem, które zapamiętają do końca życia. Świat oczywiście rzuca im kłody pod nogi, ale oni się nie poddają. GŁUPIE, ALE NIC NIE PORADZĘ NA TO, ŻE ROGEN MNIE BAWI

 

CBS Europa godz. 21:00
Bezsenność w Seattle (Sleepless in Seattle) - komedia romantyczna, USA 1993, reż. Nora Ephron, wyk.
Tom Hanks, Meg Ryan, Ross Malinger, Bill Pullman (105 min)

Kanon komedii romantycznych i jeden z tych filmów, który na zawsze pozostanie przyjemnym wyciskaczem łez. Oto ośmiolatek próbuje wyswatać swojego owdowiałego tatę i dzwoni do radia rozpoczynając bardzo sympatyczną przygodę. CIĄGLE SPRAWIA TĘ SAMĄ PRZYJEMNOŚĆ.

 

TV 4 godz. 21:00
Świt (Daybreakers) - film SF Australia/USA 2009; reż. Michael Spierig, Peter Spierig; wyst.
Ethan Hawke, Willem Dafoe, Sam Neill (98 min)

Jest rok 2019. Epidemia zmieniła ludzi w wampiry. Ci, których nie dotknęła zaraza, muszą się ukrywać, bo wciąż głodne wampiry polują na ludzi i hodują ich nawet, aby zapewnić sobie stały dopływ pożywienia. Są w tej trudnej sytuacji, że jednocześnie nie mogą dopuścić do wymarcia ludzkości, bo sami wymrą z głodu. Ale grupa wampirów dokonuje odkrycia, które potencjalnie może ocalić ludzki gatunek. EFEKTOWNE i MOCNE.

 

Polsat godz. 22:00
Amerykańskie ciacho (Spread) - komedia romantyczna, USA 2009, reż.
David Mackenzie, wyk. Ashton Kutcher, Anne Heche, Margarita Levieva, Sebastian Stan (97 min)

Nikki ma słabość do bogatych pań, które często zmienia. Jego ostatnią zdobyczą jest prawniczka, Samantha. Pewnego dnia Nikki zakochuje się w kelnerce Heather, która prowadzi podobne życie jak on. I zaczyna się zabawa w żurawia i czaplę. SOBIE TAKIE

 

Canal+ Film o godz. 22:05
Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii (The Witch) - horror, USA/Wielka Brytania/Kanada/Brazylia 2015, reż.
Robert Eggers, wyk. Anya Taylor-Joy, Ralph Ineson, Kate Dickie, Harvey Scrimshaw (92 min)

Niezły horror w dekoracjach XVII w. nagrodzony na Festiwalu w Sundance 2015. Państwo William i Katarzyna czwórkę mają dzieci i żyją co prawda ubogo, ale szczęśliwie. Ale kłopoty pojawiają się wraz z przyjściem na świat piątego dziecka. Bo ono przychodzi, i znika w tajemniczych okolicznościach. Rodzice winą za tragedię obarczają najstarszą córkę, i mieszkającą w okolicy wiedźmę. A i w samej rodzinie źle zaczyna się dziać, i atmosfera gęstnieje i gęstnieje. DOBRE TO JEST.

 

TVP 2 godz. 22:25
Ja cię kocham, a ty z nim (Dan in Real Life) - komedia, USA 2007, reż.
Peter Hedges, wyk. Steve Carell, Juliette Binoche, Dane Cook, Alison Pill (94 min)

Pan, który po śmierci żony z trudem, ale nie bez przyjemności samotnie wychowuje dzieci, podczas rodzinnego zjazdu poznaje piękną panią, z którą zaczyna się spotykać i w niej zakochiwać, ale ona się spotyka się z jego bratem. Steve Carell wspaniały, Juliette Binoche cudowna. DUŻO POZYTYWNYCH EMOCJI I PRZYJEMNOŚCI.

 

TVN godz. 22:30
Parker - film sensacyjny, USA 2013, reż. Taylor Hackford, wyk.
Jason Statham, Jennifer Lopez, Michael Chiklis, Wendell Pierce (118 min)

Przyjaciele jednego z najlepszych złodziei na świecie okazują się nie być jego przyjaciółmi i przekręcają go. Przystępuje więc do sprytnej zemsty i jako bogaty Teksańczyk łączy siły z piękną agentką nieruchomości. NIEŹLE POMYŚLANE

 

TVP Kultura godz. 22:35
Dotyk grzechu (Tian zhu ding) - dramat obyczajowy, Chiny 2013, reż. Jia Zhang-ke, wyk. Tao Zhao, Wu Jiang, Baoqiang Wang, Jia-yi Zhang (133 min)

Mocne, wyraziste studium przemocy przedstawione na czterech przykładach, czyli historii dziejących się we współczesnych Chinach. Bohaterami tych opowieści są zdesperowany górnik, który postanawia na własną rękę walczyć o sprawiedliwość, pozbawiony korzeni emigrant zarobkowy, napastowana przez klienta pracownica łaźni oraz sfrustrowany robotnik. BARDZO WARTO

 

Stopklatka TV godz. 00:30
Sprawa Kramerów (Kramer vs. Kramer) - dramat obyczajowy, USA 1979, reż.
Robert Benton, wyk. Dustin Hoffman, Meryl Streep, Jane Alexander, Justin Henry (100 min)

Pan Ted Kramer jest całkowicie pochłonięty sobą i własną karierą, więc zmęczona tym żona pewnego dnia zostawia go razem z sześcioletnim synem Billym. Ojciec uczy się syna, syn uczy się ojca - oj to wzruszające są sceny bardzo - a gdy się już nauczą, gdy staną się największymi przyjaciółmi świata, pani Joanna (znaczy żona) oświadcza, że chce zabrać syna do siebie. Więc zaczyna się proces. I Oscar dla Dustina Hoffmana zasłużony. TO JEST TEN FILM, NA KTÓRYM ZAWSZE MAM W OCZACH ŁZY.

 

SERIAL

 

Ale kino+ godz. 20:10
Zaginiony 2 (The Missing 2) - serial kryminalny, Wielka Brytania/USA/Belgia 2016, wyk.
Tchéky Karyo, Anastasia Hille, James Nesbitt, Frances O'Connor (2x59 min)

Premiery odcinków 5 i 6. O ile sezon pierwszy sezon to przede wszystkim ból, rozpacz i nadzieja szukającego zaginionego dziecka ojca, o tyle sezon drugi to przede wszystkim mocny, chociaż oczywiście niepozbawiony obyczajowego tła znakomity, wciągający thriller. BARDZO MOCNO POLECAM

 

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20
Więcej niż miód (More Than Honey) - film dokumentalny Austria/Szwajcaria/Niemcy 2012, reż. Markus Imhoof (92 min)

Od 15 lat naukowcy i hodowcy z przerażeniem obserwują, jak zmniejsza się populacja pszczół na świecie. Twórcy filmu przybliżają widzom konsekwencje, jakie może mieć dla Ziemi wyginięcie pszczół. WARTO WIEDZIEĆ.

 

HBO 2 godz. 21:00
Jutro (Demain) - film dokumentalny, Francja 2015, reż. Cyril Dion, Mélanie Laurent, wyk. Anthony Barnosky, Olivier De Schutter, Cyril Dion, Emmanuel Druon (116 min)

Magazyn "Nature" ogłosił, że do końca XXI wieku spora część gatunku ludzkiego zginie za sprawą zmian klimatu. Kilku naukowców zastanawia się co mogłoby doprowadzić do takiej sytuacji, i czy można jeszcze tego uniknąć. WARTO SPRAWDZIĆ.

 

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

 

SciFi Universal godz. 22:00
Rekiny lodołamacze (Ice Sharks) - film SF, USA 2016, reż.
Emile Edwin Smith, wyk. Edward DeRuiter, Jenna Parker, Emile Edwin Smith, Zo Zosak (120 min)

Kolejna porywająca obłędem, pomysłowością i pełną zaangażowania grą aktorów próbujących się jakoś zapisać w historii kina zabawa. Tym razem spragnione ludzkiego ciała i kości rekiny potrafiące się przebijać przez arktyczne lody rekiny, atakują stację badawczą. A pracujący w niej - w tej stacji znaczy - mają do wyboru, albo uciekać, albo dać się zeżreć. NIESTETY, POMYSŁ DAJĄCY WIELKIE POLE DO POPISU, ALE NIE WYSZŁO

 

I NA KRÓTKO JESZCZE

Stopklatka TV o godz. 20:00 “Sędzia Dredd”, czyli z roku 1995 Sylvester Stallone i Armand Assante mocno walecznie (92 min)
FilmBox Premium o godz. 21:00 "Życie nie gryzie", czyli komedia romantyczna z Keirą Knightley między wieloma innymi  (97 min)
TVN o godz. 21:30 "Belle Epoque", czyli  premiera odcinka szóstego z jako taką przyjemnością (50 min)

TV Puls o godz. 21:55 „Góra Dantego”, czyli katastroficzny film z 1997 z Piercem Brosnanem i Lindą Hamilton, ale bez wielkich emocji (108 min)
Stopklatka TV o godz. 22.00 „Misja na Marsa”, czyli Briana De Palmy z użyciem Gary’ego Sinise’a, Tima Robbinsa i Dona Cheadle kosmiczne wyciskanie łez (109 min)
Kino Polska o godz. 22:10 "Obietnica", czyli thriller Anny Kazejak z Dawidem Ogrodnikiem, ale bez satysfakcji (93 min)
Paramount o godz. 22:20 "Zoolander", czyli Bena Stillera satyra na świat mody (89 min)
Ale kino+ o godz. 22:30 "Fortitude 2", czyli powtórka odcinków 5 i 6 znakomitego odcinkowego kryminału z Wielkiej Brytanii (45 min)
Puls 2 o godz. 22:50 „Siła umysłu”, czyli  strasznie banalne i kwadratowo zagrane telewizyjne kino SF (95 min)
Metro o godz. 22:50 "Millennium: Zamek z piasku, który runął", czyli dramat kryminalny dobry, ale znany i zgrany (140 min)
TVN 7 o godz. 23:30 “Seks w wielkim mieście”, czyli pełnometrażowy odcinek serialu z Sarah Jessicą Parker i koleżankami (145 min)
Polsat o godz. 00:05 „Rewers”, czyli Borysa Lankosza film dobry z Agatą Buzek, Krystyną Jandą i Marcinem Dorocińskim (96 min)
TV Puls o godz. 00:10 “Straszny film 2”, czyli część druga komediowego horroru z szaleństwem (83 min)
Ale kino+ o godz. 00:45 "Happy Valley 2", czyli jeszcze raz od początku świetny brytyjski niespieszny społeczny kryminał (2x50 min)
TVP 1 o godz. 01:00 „Życzenie śmierci 2”, czyli z roku 1982 Charles Bronson wraca na miejskie ulice i wymierza sprawiedliwość (91 min)

Wszystkie Codzienne Polecaje znajdziecie tutaj: "Polecaj Codzienny"