Znajdziecie w dzisiejszym Polecaju sporo ciekawych i godnych polecenia tytułów, więc bez wstydu zapraszam Was do lektury. Wśród rzeczy, które mogą Wam się przydać, znajdziecie m.in. premierę nagradzanego melodramatu „Lady M.”, komediodramat „I Love You Phillip Morris” z Jimem Carreyem i Ewanem McGregorem, a późno w nocy dobry thriller „Wierny ogrodnik” z oscarową rolą Rachel Weisz. Znajdziecie też zapowiedź premierowego odcinka serialu „Brytania” i powtórki odcinków seriali „Tu i teraz” oraz „Midnight Sun”, a także dwuodcinkową premierę belgijskiego sitcomu „Callboys”. No i oczywiście kolejna runda piłkarskiej Ligi Mistrzów.
To nie wszystko, więc zapraszam do listy po szczegóły. Ale przyznam, że i tak wszystko blednie w związku z tym, że w NC+Go pojawił się już pierwszy odcinek siódmego, najnowszego sezonu „Homeland”. I w dodatku jest tak dobry, że zwiastuje bardzo dużą satysfakcję w ciągu dalszym.
Jutro znajdziecie tu Polecaj TV na środę, a tymczasem dobrego życzę wtorku. Bardzo.

 

 

Wszystkie Codzienne Polecaje znajdziecie tutaj: "Polecaj Codzienny"

 

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:20
Prześwit - sztuka Davida Hare'a, Polska 1999, reż. Maria Zmarz-Koczanowicz, wyk. Kinga Preis, Jerzy Trela, Marcin Przybylski (73 min)

Kameralny dramat o uczuciowych komplikacja w związku dwojga ludzi, którzy toczą między sobą psychologiczny pojedynek. Wszystko rozgrywa się w ciągu jednej doby i w jednym pokoju, w którym spotykają się po latach dawni kochankowie, i rozmawiając wracają do tego, co przeżyli razem i bez siebie. DOBRZE SIĘ OGLĄDA I SŁUCHA

 

FILM

Metro godz. 20:00
Bezdroża (Sideways) - komediodramat USA 2004, reż. Alexander Payne, wyk. Paul Giamatti, Thomas Haden Church, Virginia Madsen, Sandra Oh (135 min)

Dwóch panów, przed mocnymi zmianami, jakie zaraz mają zajść w ich, wybiera się na samochodową włóczęgę po winnicach Santa Ynez. Są bardzo różni, ale uzupełniają się znakomicie. Łączy ich to, że zaczęli czuć uciekający czas, i to, że mają poczucie, że życie nie ułożyło im się tak jak miało. I jadąc z miejsca na miejsce w rozmowach rozprawiają się z tym swoim życiem. A, że czasami jest zabawnie, to tym lepiej. Chociaż bardziej niż zabawnie, jest refleksyjnie. I to też dobrze. NIEZŁY FILM.

 

Stopklatka TV godz. 20:00
Awanturyści (Awanturisty) - dramat obyczajowy, Rosja 2014, reż. Konstantin Busłow, wyk. Swietłana Chodczenkowa, Konstantin Chabienskij, Denis Szwiedow, Iwan De Battista (91 min)

Zakochana w sobie para, on bogaty, a ona przy nim takoż, spędzają wakacje na Malcie, i podczas lekcji nurkowania znajdują ślad, który może wskazywać, że na dnie może znajdować się skarb niemiecki z czasów II wojny światowej. I zaczynają szukać. Co oczywiście ma być przyczynkiem do opowiedzenia o rzeczach poważniejszych. Ale jest nie bardzo. BYĆ MOŻE, ALE NIEKONIECZNIE

 

TVN 7 godz. 20:00
Ucieczka z Los Angeles (Escape from L.A.) - film SF, USA 1996, reż. John Carpenter, wyk. Kurt Russell, Stacy Keach (101 min)

Przestępcy opanowali zrujnowane trzęsieniem ziemi Los Angeles. Prezydent zleca Snake'owi, który już raz sprawdził się w roli wybawcy, rozprawienie się z wichrzycielami. Z hukiem, kilkoma niezłymi tekstami i minami pana Russela, ale tak naprawdę ŚREDNIE, ALE TO KLASYKA KICZU

 

Canal+ Film godz. 20:00
Lady M. (Lady Macbeth) - melodramat, Wielka Brytania 2016, reż.
William Oldroyd, wyk. Florence Pugh, Cosmo Jarvis, Paul Hilton, Naomi Ackie, Christopher Fairbank, Golda Rosheuvel, Anton Palmer, Rebecca Manley, Fleur Houdijk, Cliff Burnett (89 min)
PREMIERA W TELEWIZORZE
. Nagrody w Salonikach i w San Sebastián, dla intrygującej opowieści o dziewczynie wydanej za mąż za dużo starszego, ale też bardzo bogatego jegomościa. W dodatku ten jej mąż mało się nią interesuje, i traktuje ją wyłącznie jako rodzaj ozdoby. A krew nie woda przecież, więc pani spotykając tak bezczelnego jak seksownego stajennego wdaje się w namiętny romans. Przyznam, że się wynudziłem, ale to podobno moja wina, bo FILM DOBRY, A TYLKO JA SIĘ NIE ZNAM

 

Comedy Central Family godz. 20:00
Polubić czy poślubić (Fools Rush In) - komedia romantyczna, USA 1997, reż. Andy Tennant, wyk. Matthew Perry, Salma Hayek, Jon Tenney, Tomas Milian (109 min)

Całkiem przyjazna romantyczna komedia o panu, który z Nowego Jorku przyjeżdża do Las Vegas, tu spędza noc z panią meksykanką, a i okazuje się, że był ją zapłodnił. W poczuciu odpowiedzialności, mimo wszystkich kulturowych, charakterologicznych itd. różnic, żeni się z panią. Ale sytuacja staje się jeszcze bardziej pokręcona, kiedy o sprawie dowiadują się rodziny obojga. PRZYJEMNIE PRZEWIDYWALNE

 

Polsat godz. 20:05
Anioły i demony (Angels & Demons) - thriller, USA 2009, reż. Ron Howard, wyk. Tom Hanks, Ewan McGregor, Ayelet Zurer, Stellan Skarsgard (138 min)

Nudna, ale za to strasznie długa kontynuacja "Kodu da Vinci". Tym razem pan profesor musi rozpoznać wzór wypalony na ciele zamordowanego fizyka, co oczywiście okazuje się bardzo tajemnicze i ma związek z Biblią i jej sekretami. BYŁ PRZEBÓJ, ALE NIE WIEM CZEMU

 

Ale kino+ godz. 20:10
I Love You Phillip Morris - komediodramat, Francja/USA 2009, reż. Glenn Ficarra, John Requa, wyk. Jim Carrey, Ewan McGregor, Leslie Mann, Rodrigo Santoro, Antoni Corone (93 min)

Oparta na faktach komedia o pewnej miłości. Oto przykładny ojciec rodziny trafia do więzienia i tu do szaleństwa zakochuje się w koledze z celi. Tym ciekawsze, że się zdarzyło naprawdę. DO ZOBACZENIA

 

TVP Kultura godz. 21:45
Seks, kłamstwa i kasety wideo (Sex, Lies and Videotape) - film obyczajowy, USA 1989, reż.
Steven Soderbergh, wyk. Andie MacDowell, James Spader, Laura San Giacomo, Peter Gallagher (100 min)

Zaniedbywana i sfrustrowana żona skupionego na sobie adwokata, który w dodatku ma romans z jej siostrą, czas spędza na zakupach i rozmowach z psychoanalitykiem. Ale zjawi się ktoś, kto wprowadzi w jej rutynę sporo niepokoju. NIEZŁE, ALE CHYBA ZAKURZYŁO SIĘ JUŻ TROCHĘ

 

TVN godz. 21:55
Przetrwanie (The Grey) - dramat przygodowy, USA 2011, reż.
Joe Carnahan, wyk. Liam Neeson, Dermot Mulroney, Frank Grillo, James Badge Dale (117 min)

Samolot rozbija się na Alasce, w jej części bardzo surowej i odludnej. Ludzie, którzy z katastrofy ocaleli mierzą się teraz z nieprzychylną naturą, i ze sobą wzajemnie. A największą ich nadzieją i szansą staje się jeden pan, ten który niedługo przed katastrofą na życie chęci nie miał wcale, a teraz rodzi się w nim prawdziwy wojownik. Nie będę wyjaśniał dlaczego, ale tak właśnie będzie. MOŻNA

 

TV 6 godz. 23:00
Zombie SS (Dod sno) - komedia sensacyjna, Norwegia 2009, reż. Tommy Wirkola, wyk. Vegar Hoel, Stig Frode Henriksen, Charlotte Frogner, Jenny Skavlan (88 min)

Ukłon Norwegów dla tych, którzy uwielbiają się bawić konwencją. Tak przekręcone, że aż rozumu nie można oderwać. Grupa studentów medycyny wybiera się na narty. Przyjemnie zapowiadająca się górska eskapada zamienia się w koszmar, gdy młodzi ludzie stają oko w oko z przerażającymi nazistowskimi zombie. Jak się poddacie konwencji, to UBAW BĘDZIE PO PACHY.

 

TVN Fabuła godz. 23:45
Wierny ogrodnik (The Constant Gardener) - thriller, Wielka Brytania/Niemcy 2005, reż. Fernando Meirelles, wyk. Ralph Fiennes, Rachel Weisz, Hubert Koundé, Danny Huston, Daniele Harford (129 min)

Oscarowa rola Rachel Weisz w filmie o ofiarach bezwzględnych farmaceutycznych korporacji, dla których człowiek jest tylko jednym z wielu środków do uzyskania wpływów i pieniędzy. Bohaterami są dyplomata i jego żona, którzy różni są pod każdym względem. On ceni sobie spokój i swój ogród, a ona to wulkan energii, i postanowiła zdradzić światu przestępstwa, których koncerny farmaceutyczne dopuszczają się na ludności w Afryce. On stoi z boku, ale kiedy dochodzi do tragedii, rozpoczyna własne śledztwo, które prowadzi go (i nas z nim) w bardzo mroczne miejsca korporacyjnego krwiobiegu. ŚWIETNY FILM, ZNAKOMICIE ZAGRANY, I KU PRZESTRODZE

 

TVP Kultura godz. 00:15
Niebiańskie żony Łąkowych Maryjczyków (Niebiesnyje żeny ługowych mari) - dramat obyczajowy, Rosja 2012, reż. Aleksiej Fedorczenko, wyk. Jana Esipowicz, Julija Aug, Wasilij Domraczow (106 min)

Filmu nadal nie znam, ale to podobno "Zmysłowa podróż po świecie legend, magii i erotycznych fantazji ugrofińskiego ludu Mari Eł. Bohaterką każdej z 26 części jest kobieta, której imię zaczyna się na literę O. DO SPRAWDZENIA. 

 

Polsat godz. 01:10
Tata kontra tata (Daddy's Home) - komedia, USA 2015, reż. Sean Anders, wyk.
Will Ferrell, Mark Wahlberg, Thomas Haden Church, Scarlett Estevez (93 min)

Rzecz na wosoło traktuje o sprawie, która w życiu chyba rzadko jest tak zabawna. Oto pan jest ojczymem dla dzieci swojej ukochanej, które ona wniosła do ich związku ze związku poprzedniego. I wszystko jest super, aż pojawia się biologiczny ojciec i panowie zaczynają rywalizować o względy dzieci, i żaden odpuścić nie chce. NIEŹLE BAWI.

 

SERIAL

HBO godz. 20:10
Brytania (Britannia) - serial historyczny, USA/Wielka Brytania 2017, wyk. David Morrissey, Kelly Reilly, Nikolaj Lie Kaas, Liana Cornell, Gershwyn Eustache Jnr, Mackenzie Crook, Barry Ward, Stanley Weber (70 min)

PREMIERA czwartego odcinka. Moja ulubiona brytyjska aktorka, którą uwielbiam nie tylko z racji niebanalnej urody, w kostiumowym, pełnym walki i politycznych podchodów serial. Rzecz zaczyna się w 43 roku n.e., kiedy Rzymskie oddziały ruszają na podbój Wysp Brytyjskich, a w celu obrony przed nimi, córka króla Cantii łączy siły z rywalką, inną królową. Współpraca oczywiście nie będzie łatwa, wojna również, ale serial dzięki temu jest naprawdę imponujący. BARDZO POLECAM

 

Kino TV godz. 21:00
Callboys - serial komediowy, Belgia 2016, wyk. Matteo Simoni, Rik Verheye, Stef Aerts, Bart Hollanders, Peter Ceustermans, Jelle De Beule, Tom Dewispelaere, Katrin Lohmann, Yves Degryse, Joke Emmers (2x48 min)

Belgijski sitcom to naszych telewizjach spora rzadkość, tym bardziej może zechcecie sprawdzić tę dzisiejszą premierę, czyli dwa z siedmiu odcinków pierwszego sezonu. A bohaterami zabawy jest czwórka żigolaków próbujących dzięki znajomościom realizować własne cele. A znajomości mają dzięki swojej profesji nie byle jakie. MOŻNA SIĘ ROZERWAĆ

 

HBO 2 godz. 22:45
Tu i teraz (Here and Now) - serial obyczajowy, USA 2018, wyk. Holly Hunter, Sosie Bacon, Avynn Crowder-Jones, Jerrika Hinton, Raymond Lee, Tim Robbins, Daniel Zovatto, Marwan Salama, Joe Williamson, Necar Zadegan (60 min)

Powtórka z wczorajszego otwarcia. Pan profesor wraz z żoną prawniczką mają swoją rodzoną córkę, i trójkę dzieci adoptowanych, z Somalii, Wietnamu i Kolumbii. I jako taka multikulturowa rodzina żyją sobie spokojnie i wygodnie, aż okazuje się, że jedno z ich dzieci widzi rzeczy, których inni nie widzą. Nie wiadomo dlaczego, czy to to choroba, nawiedzenie czy coś innego? I wszystko to w formie dynamicznej, okraszonej dobrymi dialogami tragikomedii. Z PRZYJEMNOŚCIĄ

 

TVP 2 godz. 23:00
Midnight Sun - serial kryminalny, Szwecja/Francja 2016, wyk. Leila Bekhti, Gustaf Hammarsten, Jakob Hultcrantz Hansson, Albin Grenholm (2x55 min)

Powtórka piątego z ośmiu klimatycznych odcinków kryminalnego serialu od twórców „Mostu nad Sundem”. Francuzka policjantka dostaje zadanie wyjaśnienia morderstwa na francuzie w zimnej Szwecji. Ale to tylko fabularne zaczepienie, bo dużo ważniejsze jest całe społeczne tło i pewna wstydliwa dla całej Szwecji kwestia, czyli stosunek Państwa i społeczeństwa do rdzennych mieszkańców tych ziem, czyli Lapończyków. A stosunek ten jeszcze do całkiem niedawna przypominał to co australijczycy robili Aborygenom. Naprawdę jeszcze całkiem niedawno. TO JEST BARDZO DOBRE

 

I NA KRÓTKO JESZCZE

TV Puls o godz. 20:00 "We krwi", czyli film sensacyjny Johna Stockwella z Giną Carano i Dannym Trejo, nic wielkiego, ale rozerwać się można bez wstydu (103 min)
Canal+ o godz. 20.40 Juventus FC - Tottenham Hotspur, czyli na żywo relacja z meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, a pozostałe dzisiejsze mecze na sportowych antenach C+ (115 min)
Polsat Film o godz. 21:00 "Sami swoi", czyli pierwsza część znakomicie zabawnej trylogii, w której Witia wierzchem jedzie, ale nie na kocie (78 min)
TV 4 o godz. 21:05 "Ziemska apokalipsa", czyli sensacyjna telewizyjna rutyna walcząca z Richardem Grieco o niczym (87 min)
Stopklatka TV o godz. 22:00 "Wieczór panieński", czyli Kirsten Dunst i Lizzy Caplan w odpowiednio banalnej i przewidywalnej komedii trochę romantycznej z 2012 roku (87 min)
TV Puls o godz. 22:10 "Regulamin zabijania", czyli Williama Friedkina z Samuelem L. Jacksonem, Tommym Lee Jonesem i Guyem Pearce’em sensacja prawdziwa (128 min)
TVN 7 o godz. 22:10 "Wystrzałowe dziewczyny", czyli z roku 1994 Madeleine Stowe, Andie MacDowell, Drew Barrymore i Mary Stuart Masterson w westernie atrakcyjnym wizualnie (99 min)
Polsat o godz. 23:00 "W stronę słońca", czyli thriller z 2005 roku, w którym ból zadaje Steven Seagal (97 min)

Wszystkie Codzienne Polecaje znajdziecie tutaj: "Polecaj Codzienny"