Wtorkowa telewizja to przynajmniej kilka bardzo dobrych pomysłów, czyli filmowe i serialowe premiery, z rozmachem piosenkowa impreza z Sopotu na żywo i bardzo ciekawy dokument.
Zacznę od premier, bo są. Pierwszą jest poruszający francuski dramat „Sofia”, a drugą brytyjski serial kryminalny, czy raczej gangsterski „McMafia”. Ale świetne są dzisiaj również powtórki, czyli między innymi komedia Roberta Altmana z 1980 „Zdrowie”, komedia SF „Paul” z wybitnym duetem Simon Pegg i Nick Frost, oraz klasyczny western Clinta Eastwooda z Clintem Eastwoodem „Mściciel” z 1973 roku. Plus dwa specjały z Krainy Łowców Kiczu („Komodo kontra kobra”, „Dwugłowy rekin atakuje”), i bardzo dobry nowy francuski dokument „Prawda o szóstym zmyśle”. A dla lubiących telewizyjną rozrywkę z piosenkami dwa koncerty w ramach „Top of the Top Sopot Festival 2019”. Dzisiaj „Forever Young” i „Love Forever”, oczywiście z gwiazdami obecnymi i lekko już przykurzonymi.
To oczywiście nie wszystko na co uwagę we wtorek zwrócić warto, więc do listy odsyłam ochoczo.
Jutro będzie tu na Was czekał zestaw telewizyjnych pomysłów środowych, a tymczasem udanego życzę wtorku. Bardzo

 

Zapraszam do śledzenia codziennych rekomendacji telewizyjnych w CODZIENNYM POLECAJU TV #wTelewizjiPL

 

FILM

Canal+ Film godz. 20:00
Sofia - dramat obyczajowy, Francja/Katar/Belgia 2018, reż. Meryem Benm'Barek-Aloisi, wyk. Maha Alemi, Lubna Azabal, Sarah Perles, Faouzi Bensaidi, Hamza Khafif, Nadia Niazi (80 min)

PREMIERA.
Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale boi się do tego przyznać, bo w Maroku współżycie przed ślubem jest karane więzieniem. DOBRE TO


Polsat godz. 20:05
Turysta (The Tourist) - film sensacyjny, USA/Francja 2010, reż. Florian Henckel von Donnersmarck, wyk. Johnny Depp, Angelina Jolie, Paul Bettany, Timothy Dalton (103 min)

W pociągu do Wenecji pan poznaje panią, która wrażenie na nim robi wielkie, ale ma coś za uszami, bo wplątuje szukającego świętego spokoju pana w nieliche kłopoty. Bo czyż za takie nie można uznać wojny rosyjskiej mafii ze wspieraną przez Interpol włoską policją? Zazdrościć nie ma czego, chyba że Angeliny Jolie w zasięgu wzroku i ręki. A FILM MA MIELIZNY, ALE I TAK JEDEN Z LEPSZYCH


Ale kino+ godz. 20:10
Stara miłość nie rdzewieje (Fast Track) - komedia romantyczna, USA 2006, reż. Jesse Peretz, wyk. Zach Braff, Amanda Peet, Jason Bateman, Charles Grodin, Mia Farrow, Lucian Maisel, Donal Logue, Amy Poehler (87 min)

Poznajemy pana Toma i panią Sofię, czyli małżeństwo takie. Żeby polepszyć sobie życie, państwo jadą w rodzinne strony pani Sofii, gdzie zalecać się do niej zaczyna jeden z pracowników w firmie jej taty. CAŁKIEM TO JEST SYMPATYCZNE


TVP Kultura godz. 20:20
Zdrowie (Health) - komedia obyczajowa, USA 1980, reż. Robert Altman, wyk. Carol Burnett, Glenda Jackson, Lauren Bacall, James Garner, Dick Cavett, Paul Dooley (100 min)

Satyryczne ujęcie amerykańskiej sceny politycznej lat 70. Rzecz dzieje się w luksusowym hotelu na Florydzie, w trakcie odbywających się tu wyborów nowego lidera wpływowej organizacji politycznej. Z PRZYJEMNOŚCIĄ I DO REFLEKSJI


TV 4 godz. 21:00
Paul - komedia SF, USA/Wielka Brytania 2011, reż. Greg Mottola, wyk. Simon Pegg, Nick Frost, Kristen Wiig, Jason Bateman (104 min)

Wybitny komediowy duet brytyjski czyli Simon Pegg i Nick Frost w znakomitej komedii o dwóch Brytyjczykach zakręconych na punkcie SF wędrujących przez Stany, by dojechać na doroczny „Comic Con”. I po drodze spotykają przybysza z kosmosu, nieco zakręconego, któremu trzeba pomóc w ucieczce przed agentami chcącymi go odstawić do laboratorium. WIELKA PRZYJEMNOŚĆ


TVP Kultura godz. 22:10
Ostatnie metro (Le dernier métro) - film obyczajowy, Francja 1980, reż. François Truffaut, wyk. Heinz Bennent, Catherine Deneuve, Gérard Depardieu, Jean Poiret (133 min)

W 1981 r. aż dziewięć Cezarów. Przenosimy się do paryskiego roku 1942 roku. Żyd, szef tutejszego teatru musi ukrywać się przed Niemcami. Kierowanie teatrem przejmuje jego żona, a on przez kanały przysłuchuje się próbom i z całą bezsilnością dostrzega narodziny romansu żony z nowym aktorem. DO REFLEKSJI


TVN 7 godz. 22:15
Mściciel (High Plains Drifter) - western, USA 1973, reż. Clint Eastwood, wyk. Clint Eastwood, Verna Bloom, Marianna Hill, Mitch Ryan, Jack Ging, Stefan Gierasch, Ted Hartley, Billy Curtis (105 min)

Tajemniczy jeździec przybywa do miasteczka Lago na Dzikim Zachodzie. Robi wrażenie na szeryfie, który prosi go pomoc w obronie przed mającymi wyjść z więzienia bandytami. POZYCJA KLASYCZNA


Sci Fi godz. 00:00
Eksperymentarium nazistów (Nazi Overlord) - film przygodowy, USA 2018, reż. Rob Pallatina, wyk. Tom Sizemore, Dominique Swain, Andrew Liberty, Greg Furman, Damian Quinn, Michael Claman (120 min)

Konkretna akcja w filmie zrealizowanym z typowym dla wytwórni Asylum rozmachem. Tym razem uczestniczymy w misji ratunkowej po lądowaniu aliantów w Normandii. Nie muszę dodawać, że dla pewnego oddziału misja zmienia się w istny koszmar, bo zmuszeni są stawić czoła efektom niemieckich eksperymentów. NA OSTRO

 

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

CBS Action godz. 20:50
Komodo kontra kobra (Komodo vs. Cobra) - horror SF, USA 2005, reż. Jim Wynorski, wyk. Michael Paré, Michelle Borth, Ryan McTavish, Renee Talbert, Rene Rivera, Jay Richardson, Rod McCary (120 min)

Świetną zabawę i właściwą dawkę odjazdowego kiczu gwarantuje nazwisko reżysera. Jim Wynorski jest jednym z najlepszych twórców gatunku. Tym razem na pewnej wyspie eksperymenty genetyczne wymykają się spod kontroli i żyją sobie na wolności gigantyczne zwierzaki. A grupa ekologów uparła się, żeby zostać ich posiłkiem. WIELKA PRZYJEMNOŚĆ, NAJLEPIEJ W GRUPACH


Kino TV godz. 21:00
Dwugłowy rekin atakuje (2-Headed Shark Attack) - horror USA 2012, reż. Christopher Ray, wyk. Carmen Electra, Charlie O'Connell, Brooke Hogan (86 min)

Szaleństwo głupich, przekręconych aż po parodię pomysłów na kino D-Klasy okraszone urodą Carmen Electry. Studenci pod opieką swojego profesora wybierają się w rejs, który przerwie pojawienie się wielkiego i w dodatku dwugłowego rekina, z którym krzykiem i serią zatrważających min zawalczą na śmierć i życie. KU ZABAWIE - ale tylko w dobrym towarzystwie

 

SERIAL

BBC First godz. 22:30
McMafia - serial kryminalny, Wielka Brytania/USA 2017, wyk. James Norton, Merab Ninidze, Kirill Pirogov, Igor Pokrajac, Juliet Rylance, Faye Marsay, David Strathairn (55 min)

PREMIERA. Otwarcie ośmioodcinkowego kryminału, którego bohaterem jest pan Alex, syn rosyjskich imigrantów. Do pewnego czasu chronił swoich bliskich przed ponurą przeszłością rodziny, ale oczywiście zostaje wplątany w przestępczy świat. Nie jest to najlepsza brytyjska produkcja, ale DOBRZE SIĘ OGLĄDA

 

DOKUMENT

Canal+ Dokument godz. 20:30
Prawda o szóstym zmyśle (Our True 6th Sense) - film dokumentalny, Francja 2019 (60 min)

Doskonale znamy zmysły słuchu, węchu, dotyku, wzroku i smaku. Ale jest jeszcze jeden, szósty, który nazywa się propriocepcją. Ów odpowiada za równowagę i koordynację ruchową, chociaż najczęściej miesza się go z intuicją. Autorzy filmu wyjaśniają związane z nim wątpliwości. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ

 

SPORT NA ŻYWO

KOLARSTWO
Eurosport 1 godz. 15:00
BinckBank Tour
Eurosport 1 godz. 22:00 Tour of Utah

PIŁKA NOŻNA
Polsat Sport, Polsat Sport Premium 1 godz. 20:20
Eliminacje Ligi Mistrzów: Ajax – PAOK
Eleven Sports 1 godz. 20:40
Puchar Ligi Angielskiej: Salford City - Leeds United

 

I JESZCZE NA KRÓTKO

TVN o godz. 20:00 "Top of the Top Sopot Festival 2019: Forever Young", czyli relacja NA ŻYWO z pierwszego z dwóch zaplanowanych na wtorek koncertów, z udziałem Bonnie Tyler, Agnieszki Chylińskiej, Perfectu, Anity Lipnickiej, Lombardu, Sztywnego Pala Azji i ACID DRINKERS (115 min)
Kino Polska o godz. 20:00 "Randka w ciemno", czyli Katarzyna Maciąg, Borys Szyc i Lesław Żurek w nieco romantycznej komedii z 2009 roku (95 min)
Stopklatka TV o godz. 20:00 "Yuma", czyli Jakub Gierszał w filmie o niełatwym dorastaniu (108 min)
TV Puls o godz. 20:00 "Tajemnicza przesyłka", czyli Steve Austin i Dolph Lundgren w kiepskiej sensacji z 2011 roku (91 min)
TVN 7 o godz. 20:00 "Osaczeni", czyli Owen Wilson w jako takim thrillerze z 2015 roku (103 min)
Zoom TV o godz. 20:00 "80 milionów", czyli z 2011 roku Waldemara Krzystka nieźle obsadzona z lekkim uśmiechem historia ratowania solidarnościowej kasy przed ubecją (102 min)
TVP 2 o godz. 20:10 "U Pana Boga za piecem", czyli sielsko anielska komedia Jacka Bromskiego (95 min)
FOX o godz. 21:05 "Dowód niewinności", czyli premiera finałowego odcinka całkiem niezłego kryminału o wyciąganiu z więzienia ludzi niesłusznie skazanych (55 min)
TV Puls o godz. 21:55 "Eliminatorzy", czyli sensacyjna rutyna z 2016 roku z udziałem Scotta Adkinsa i Stu Bennetta (91 min)
Kino Polska o godz. 21:55 "Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza", czyli satyrą Edwarda Dziewońskiego w początki trzeciej RP (101 min)
TVN o godz. 21:55 "Top of the Top Sopot Festival 2019: Love Forever", czyli NA ŻYWO drugi z dzisiejszych koncertów, podczas którego po scenie przebiegną się między innymi Kayah, oraz John Parr, Jennifer Paige, Diana King i Maggie Reill (120 min)
Stopklatka TV o godz. 22:25 "Śmiertelna odwilż", czyli z Valem Kilmerem bardzo mało ważny horror z 2009 roku bez sensu i satysfakcji (86 min)
Polsat o godz. 22:25 "Ultraviolet", czyli dwa odcinki kryminalnego serialu z Martą Nieradkiewicz, Sebastianem Fabijańskim i Bartłomiejem Topą między innymi (2x55 min)
TVP 1 o godz. 22:35 "Okupowani", czyli kolejny z dziesięciu odcinków świetnego kryminału politycznego z Norwegii (45 min)
TV 4 o godz. 23:10 "Forteca", czyli z roku 2012 wojenne kino z nadziejami, ale płonnymi (93 min)
Stopklatka TV o godz. 00:05 "Ja, Irena i ja", czyli komedia braci Farrelly z Jimem Carreyem i Renée Zellweger (140 min)
TVP HD o godz. 00:35 "07 zgłoś się: Rozkład jazdy", czyli z roku 1978, jedyny odcinek serialu w reżyserii Andrzeja Jerzego Piotrowskiego, ale oczywiście z Bronisławem Cieślakiem i Zdzisławem Kozieniem, który w tym odcinku na jakiś czas zakopie się w archiwum (73 min)
TVP 1 o godz. 00:35 "Bunt na okręcie", czyli wojenny dramat Edwarda Dmytryka z 1954 roku z jak zawsze wybitnym udziałem mojego ulubionego Humphreya Bogarta (119 min)

 

Zapraszam do śledzenia codziennych rekomendacji telewizyjnych w CODZIENNYM POLECAJU TV #wTelewizjiPL