To będzie duża przyjemność i satysfakcja. Oto bowiem Hugh Laurie wraca w kolejnej serialowej głównej roli i po raz kolejny ze swoim wyborem trafia prosto w dychę. Znowu będzie doktorem, ale bez obaw, nie jest to odcinanie kuponów od roli dlań w karierze najważniejszej. Ten nowy doktor, to zypełnie inna, bardzo skomplikowana, świetnie napisana i trzymająca w napięciu kryminalna intryga z mocnym społecznym i psychologicznym tłem. A w jednej z ról głównych genialny, znany raczej z komedii Ethan Suplee, którego kojarzyć możecie m.in. z serialu "Nazywam się Earl". To jeden z niestety niedocenianych aktorów, który tym razem robi dużą różnicę. 
Serial "Chance", a konkretnie pierwszt jego odcinek do zobaczenia w telewizji 13 Ulica już w poniedziałek (
24 kwietnia) o godzinie 22:00. W roli tytułowego bohatera Hugh Laurie, uwielbiany przez Was głównie jako cyniczny i lekko zgorzkniały doktor Gregory House. Ja zachwyciłem się nim oglądając go w dwóch serial komediowego serialu "Czarna żmija" dawno temu, a ostatnio potwierdziłem swoją doń sympatię oglądając serial "Nocny recepcjonista". Teraz namawiam Was do oglądania "Chance". Jestem przekonany, że nie będziecie żałowali. 

Borykający się ze skomplikowaną sprawą rozwodową i znudzony rutyną swojej dotychczasowej pracy, neuropsychiatra Eldon Chance za sprawą swojej pacjentki zostaje wciągnięty do zupełnie zdemoralizowanego, pełnego kłamstw i przemocy świata. 

 

Pacjenci Eldona Chance’a to ludzie po przejściach, załamani i niepotrafiący wyjść naprzeciw codziennemu życiu. Główny bohater oferuje im pomoc psychoterapeutyczną, diagnozuje ich, ale nigdy nie angażuje się w ich sprawy prywatne. Do czasu, gdy w jego gabinecie zjawia się tajemnicza Jaclyn Blackstone (w tej roli Gretchen Mol, znana widzom z m.in. serialu „Zakazane imperium”), piękna żona policjanta z wydziału zabójstw, borykająca się z problemem rozdwojenia jaźni. Skrzywdzona przez męża pacjentka ma drugą osobowość, famme fatale Jackie Black. Jej trudna sytuacja życiowa i atrakcyjny wygląd sprawiają, że Chance mocno angażuje się w sprawy pacjentki. Zazdrosny mąż może okazać się niebezpiecznym wrogiem.

Serial powstał na podstawie powieści Kema Nunna, który oprócz kariery pisarskiej ma na koncie współpracę przy takich serialach jak „Synowie Anarchii” oraz „Deadwood”. Producentami serialu jest sam autor książki oraz Alexandra Cunningham, która wcześniej odpowiadała za produkcję „Gotowych na wszystko”. Reżyserem dwóch pierwszych odcinków jest Lenny Abrahamson, który ma na swoim koncie nominację do Oscara za film „Pokój”. 

A tu jeszcze skuteczna - mam nadzieję - i dobra (przecież widzę i słyszę, to wiem) rzeczowa zachęta do oglądania "Chance" przez zaprzyjaźnioną ekipę Jakby Niepaczeć

 

Premiera serialu Chance już 24 kwietnia o 22:00 na kanale 13 Ulica