Wiecie, że mam słabość do brytyjskich seriali. Ze szczególnym uwzględnieniem kryminałów i komedii. Tym razem chodzi o kryminał. I to dobry.

Już w niedzielę (13 listopada) o godz. 21:00 kanał 13 Ulica wyemituje pierwszy odcinek bardzo niezłego, trzymającego w napięciu serialu „The Level”. Żeby było jeszcze lepiej, od razu po pierwszym, do zobaczenia będzie odcinek drugi. I warto, naprawdę warto zarezerwować sobie nań czas. Albo miejsce w nagrywarce, bo...

Pierwszy sezon serialu to odcinków sześć, których bohaterką jest przykładna pani detektyw Nancy Devlin, gotowa zrobić wszystko, by jej sekret nie wyszedł na jaw. A ja Wam na pewno tego sekretu teraz nie wyjawię. Żartuję, przecież poznacie ją – choć etapami - dość szybko, chodzi o to, żeby nie dowiedział się o tym jej serialowy świat.

Pani detektyw, jak wspomniałem szczyci się przykładną policyjną karierą, ale w rzeczywistości wiedzie podwójne życie. Jej powiązania z handlarzem narkotyków Frankiem mogą doprowadzić do ujawnienia jej sekretu i przez to poważnie zagrozić jej karierze. Szczególnie, kiedy stanie się obiektem dochodzenia, a jej kroki zacznie śledzić bezwzględny zabójca, który wie o niej więcej, niż mogłoby się wydawać.

My w ten świat pani Policjantki wchodzimy w momencie, gdy jej potajemne spotkanie z przyjacielem rodziny kończy się dla niego tragicznie, a sama Nancy zostaje postrzelona. Policja na miejscu zbrodni znajduje kulę z krwią nienależącą do ofiary, co sprawia, że oprócz mordercy, poszukiwany jest rówież świadek przestępstwa. Ambitna pani detektyw, próbując zatuszować swój udział w sprawie, podejmuje się prowadzenia śledztwa i za wszelką cenę dąży do odwrócenia od siebie uwagi zespołu i mordercy, który z kolei próbuje znaleźć ją. I to wciąga. Nie tylko niejednoznacznością postaci, ciekawym pomysłem, ale również dialogiem.

„The Level”, to świeża sprawa. Premierę miał niedawno, 30 września w ITV. Główną bohaterkę gra Karla Crome, znana m.in. z „Wyklętych” („Misfits”) i „Pod kopułą”. I jak mówiła w jednym z wywiadów, przez znaczną część zdjęć do serialu nie znała całego scenariusza i nie wiedziała, kto jest prawdziwym mordercą, i to pozwoliło jej jeszcze lepiej wcielić się w rolę policjantki. To tak jak w naszym serialu „Belfer”, tyle że ze znacznie lepszym skutkiem.

Dwuodcinkowa premiera serialu „The Level”  już 13 listopada o godz. 21:00 na kanale 13 Ulica.

Wszystkie Codzienne Polecaje znajdziecie w dziale "Polecaj Codzienny"