Od dzisiaj w każdy poniedziałek znajdziecie tutaj informacje o premierach tygodnia. Głównie będą to premiery filmowe i serialowe, ale przy okazji wejścia nowych ramówek, które rozpoczną się już dosłownie za chwilę, na pewno znajdziecie tu również informacje o otwarciach kolejnych edycji różnych szołów lub innych pomysłów naszych kreatywnych szefów telewizorów.
Dzisiaj to!

PONIEDZIAŁEK 1.02

Canal+ godz. 21:00
Vice: Korporacja zbrodni (Vice) - film sensacyjny, USA 2015, reż.
Brian A Miller, wyk. Ambyr Childers, Thomas Jane, Bryan Greenberg, Bruce Willis (96 min)

W niedalekiej przyszłości korporacja o wdzięcznej nazwie Vice oferuje realizowanie najgorszych nawet fantazji. Główne role w tych spełnieniach odgrywają oczywiście androidy, więc teoretycznie odbywa się wszystko bezszkodowo, ale jeden z cyborgów się zbiesił, bo coś mu się zacięło i w pamięci zachował obraz niecnych uczynków, które spełniano na nim. Ucieka więc ów z zamiarem zemszczenia się na tym, który go tak brzydko potraktował. A za nim, rzecz jasna agenci, żeby go w porę wyłączyć. FILMY Z BRUCE’EM WILLISEM ZWYKLE SIĘ SPRAWDZAJĄ. ZWYKLE. 

 

AXN godz. 21:00
Flash (The Flash) - serial przygodowy, USA 2014, reż. David Nutter, wyk.
Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes (43 min)

AXN chwali się, że to premiera, ale przecież w listopadzie było już w otwartym TV Puls. Głównym bohaterem jest młody śledczy, który zbiegiem okoliczności (nie będę wnikał w przyczyny, bo to wyjaśnione jest oczywiście) zostaje porażony piorunem i zapada w śpiączkę. A po wybudzeniu się odkrywa, że posiadł nadludzką szybkość i rychło staje się superbohaterem. Odcinków 23. DLA LUBIĄCYCH SUPERBOHATERÓW. WYŁĄCZNIE.

 

WTOREK 02.02

HBO Comedy godz. 20:10
Współczesna rodzina 7 (Modern Family 7) (1/24) - serial komediowy, USA 2015, reż.
James Alan Hensz, wyk. Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell (21 min)

Przez lata najbardziej nagradzany serial komediowy i trampolina do wielkiej kariery dla kilku osób, w tym pani Vergary, która od premiery uchodzi za wzór kobiecego piękna. A serial jest o: Jay ma dorosłe dzieci, wnuki i atrakcyjną, młodą żonę, która ma jeszcze własnego syna z piekła rodem. Wszyscy muszą pokonać różnice pokoleniowe, kulturowe i społeczne i jakoś układać swoje wzajemne relacje. Ku naszej radości, ale i refleksji czasami. DOBRZE ROBI.

 

ŚRODA 03.02

 

Universal godz. 21:00
Ostatni gliniarz (Der letzte Bulle) - serial kryminalny, Niemcy, reż. Michael Wenning, wyk. Henning Baum, Maximilian Grill, Robert Lohr, Helmfried von Lüttichau (60 min)

Niemieckie, a jednak niezłe, i do zobaczenia. Nie, żeby zarywać robotę, albo randkę, ale jak już telewizor włączony, to czemu nie. Oto policjant budzi się po 20 latach ze śpiączki, w której trwał od lat 80. i próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jednak i obyczaje i technologia, a przede wszystkim podejście policji do podejrzanych zmieniły się znacznie. Co oczywiście staje się przyczynkiem do niezłych scenariuszowych zawijasów. Mało to lotne, grubymi wszystko szyte nićmi, ale MOŻNA SIĘ NA CHWILĘ ZAPOMNIEĆ.  

 

FOX godz. 22:00
American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona (American Crime Story: The People v. O.J. Simpson) - serial kryminalny, USA 2016, wyk. Cuba Gooding Jr., Sarah Paulson, John Travolta, David Schwimmer, Bruce Greenwood (50 min)

A to jest premiera świeżutka, prosto z Ameryki. My tą sprawą żyliśmy tak  sobie, ale w Stanach było to przez lata jedno z najważniejszych wydarzeń i rodzaj sądowego reality show, które biło wszystkie rekordy oglądalności. Rzecz dotyczyła zabójstwa pani Nicole Brown Simpson i Ronalda Goldmana przez – co należało udowodnić – największą gwiazdę futbolu amerykańskiego, legendę tego sportu, a potem również aktora, którego znać możecie choćby z „Nagiej broni”. Oskarżono go o to zabójstwo, ale z pozoru prosta sprawa komplikowała się coraz bardziej. A dzięki temu, że sędzia sprawę prowadzący chciał skorzystać ze sławy oskarżonego i zbudować przy okazji swoją popularność i sprawę otworzył dla mediów, doszło do największego reality, do wykładu z cwaniackich tricków prawników obu stron, a cała Ameryka mogła dyskutować o tym od rana do nocy przez lata. Zdania co do wyroku i tak są podzielone do dzisiaj. A przy sprawie wyrosło sporo sław, kilka niezłych fortun i wielu ekspertów.

W serialu znakomicie wypada John Travolta w roli prawnika, trochę gorzej Cuba Goding Jr. w roli oskarżonego. W sumie, u nas może nie być tak elektryzujące, ale CHYBA JEDNAK WARTO.

 

CZWARTEK 04.02

HBO godz. 20:10
Tam i z powrotem (Away and Back) - dramat obyczajowy, USA 2015, reż.
Jeff Bleckner, wyk. Jason Lee, Minka Kelly, Maggie Elizabeth Jones, Jaren Lewison (93 min)

Familijne, spod znaku Hallmark, więc również ckliwe i pełne uczuć wszelakich. Dziesięciolatka mieszkająca na farmie z ojcem i rodzeństwem zauważa, że w jej sąsiedztwo sprowadza się rodzina łabędzi. Do akcji wkracza pani ornitolog, która chce ptaki uratować, i oczywiście – bo jakby inaczej – między nią a tatusiem po wstępnych ansach zaczyna coś iskrzyć. Rutyna niestety, ale przyjemna. Plus nominacja do Emmy w kategorii „najlepsza muzyka w serialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym”. DO ZOBACZENIA.

 

AXN godz. 21:05
CSI: Cyber 2 - serial kryminalny, USA 2015, wyk. Patricia Arquette, James Van Der Beek, Shad Moss, Charley Koontz (40 min)

No cóż, jeden z większych zawodów serialowych poprzedniego sezonu. Ale spodobał się na świecie na tyle, że telewizja uznała, że dalszy ciąg produkować warto. Kolejna to jest mutacja serii lubianej ciągle „CSI”. Z tym jednak, że w tej miejscem śledztw nie jest miasto, a przestępczość w sieci. NIESTETY MIMO NIEZŁEJ OBSADY, ZDECYDOWANIE BRAKUJE NAPIĘCIA.

 

Planete+ godz. 22:00
Przetrwać Holocaust. Historia Freddiego Knollera (Surviving the Holocaust: Freddie Knoller's War) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż.
Simon Winchcombe (50 min)

Zaskakująca i niepozbawiona zabawnych epizodów autobiograficzna opowieść o wędrówce pewnego młodego Żyda przez wojenną Europę - od Wiednia, przez rozbawiony Paryż, do Auschwitz. WARTO POZNAĆ TEGO PANA. (to nie jest fragment tego filmu, ale wrzucam, żebyście poznali bliżej bohatera).

 

PIĄTEK 05.02

HBO godz. 20:10
Piękna i zabójcza (Beautiful & Twisted) - film kryminalny, USA 2015, reż.
Christopher Zalla, wyk. Rob Lowe, Paz Vega, Candice Bergen, Seychelle Gabriel (83 min)

Telewizyjny film, w którym poznajemy dziedzica fortuny po właścicielach sporej sieci hoteli, męża kobiety, która nie potrafi porozumieć się z jego mamą. Gdy zatem ów dziedzic i jego matka giną, podejrzaną staje się wspomniana żona. Niezła obsada i trochę zabawy, więc KRZYWDY WAM NIE ZROBI.  

 

Canal+ godz. 21:00
Son of a Gun - dramat kryminalny, Australia/Wielka Brytania/Kanada 2014, reż.
Julius Avery, wyk. Ewan McGregor, Brendan Kerkvliet, Brenton Thwaites, Alicia Vikander (104 min)

Pan JR trafia do więzienia za drobne przestępstwo. W nagrodę za pomoc osadzonym w ucieczce z zakładu dostaje propozycję udziału w rabunku złota. Sprawy się komplikują, gdy poznaje podopieczną gangstera. NIEŹLE JEST

 

SOBOTA 06.02

HBO godz. 20:10
Kontra: Ostatnie uderzenie (Strike Back) - serial sensacyjny, USA/Wielka Brytania 2015, reż.
James Dormer, wyk. Philip Winchester, Sullivan Stapleton, Michelle Lukes, Robson Green (46 min)

Było już w Cinemax, ale zdecydowałem, że możemy się nad tym pochylić, bo w Cinemax oglądalność miało śladową. Sekcja 20 udaje się z kolejną misją. Zadaniem jest odnalezienie zaginionej w Bangkoku córki brytyjskiego ambasadora. Szybko okazuje się, że nie będzie to łatwe. Odcinków jest dziesięć. BARDZO SIĘ DZIEJE.

 

Canal+ godz. 21:00
Bezwstydny Mortdecai (Mortdecai) - komedia sensacyjna, Wielka Brytania/USA 2015, reż. David Koepp, wyk. Johnny Depp, Gwyneth Paltrow, Paul Bettany, Ewan McGregor (102 min)

Johnny Depp sprawdza się tu jak czarny pudel na śniegu, chociaż sam film może nie jest wydarzeniem wielkim. Tytułowy Mortdecai pracuje w galerii sztuki, para się kradzieżami i przy okazji współpracuje z brytyjskim MI5. Pewnego dnia wpada na trop obrazu, dzięki któremu można przejąć konto bankowe ze zrabowanym złotem. I próbuje z tej okazji skorzystać. DO ZOBACZENIA.

 

NIEDZIELA 07.02

Ale kino+ godz. 20:10
Endeavour 3 - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, reż. Sandra Goldbacher,
wyk. Shaun Evans, Roger Allam, Anton Lesser, Sean Rigby (89 min)

Otwarcie kolejnej serii dobrego brytyjskiego kryminału w czterech odcinkach. Trzeci sezon rozpoczyna się w momencie, gdy Endeavour zostaje oczyszczony z zarzutów. Mijają trzy miesiące. Endeavour zaszył się w domku w lesie. Zbliża się "lato miłości", do głosu dochodzą młodzi. Kiedy w lesie zostaje znalezione ciało kobiety, w Morsie budzi się instynkt detektywa. PEWNIE, ŻE WARTO.

 

Canal+ godz. 21:00
Niezłomny (Unbroken) - dramat wojenny, USA 2014, reż.
Angelina Jolie, wyk. Jack O'Connell, Domhnall Gleeson, Garrett Hedlund, Miyavi (137 min)

Film Angeliny Jolie biograficzny i głośny, o biegaczu, olimpijczyku, który wystąpił podczas igrzysk w Berlinie, a w czasie II wojny światowej trafił do japońskiego obozu jenieckiego. Tamtejszy strażnik postanowił go złamać. A on... DOBRE RZEMIOSŁO Z EMOCJAMI.

 

HBO Comedy godz. 22:30
Zwierzęta (Animals.) - serial animowany, USA 2016, reż. Phil Matarese, Mike Luciano (30 min)

Dziesięcioodcinkowy serial zwariowany mocno. Zakochane do szaleństwa pingwiny, uwielbiające imprezować szczury, dwa konie szwendające się po Central Parku i wiele innych stworzeń stara się jakoś przeżyć dzień za dniem w Nowym Jorku. DO POSŁUCHANIA.