Rafał Bryndal zebrał sympatyczną ekipę i powstał krótki (na razie) serial komediowy o okolicach piłki nożnej. Na wesoło oczywiście. W serialu występują Janusz Chabior, Rafał Rutkowski, Tomasz Karolak, Andrzej Andrzejewski, Maria Konarowska i Rafał Zawierucha. 

To serwis poświęcony głównie temu co można zobaczyć #wTelewizji i co wokół niej się dzieje, ale czasami trzeba wyskoczyć z ram. Polecam dzisiaj do zobaczenia coś co mogło trafić do telewizji, ale nie trafiło. Nie dlatego, że było na telewizję za słabe, ale z różnych innych powodów. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o? Tak jest. Ale do rzeczy. 

 

O czym jest serial opowie za chwilę sam Rafał Bryndal. Ja dodam tylko, że jest to rzecz utrzymana w modnym od kilku lat formacie realizowanym często z myślą o sponsorze. Takie krótkie dialogowe scenki z puentą lub bez, w które można wpleść jakieś logo, produkt czy usługę. Tu nic nie jest - przynajmniej na razie wplecione - a zabawa bywa przyjemna. I właśnie mam przyjemność zaprosić na odcinek pierwszy. Kolejne co kilka dni. Na razie jest sześć, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby było ich więcej. 

Rafał Bryndal o serialu:
Na ławce zazwyczaj obok charyzmatycznego, zblazowanego trenera (Janusz Chabior) zasiadają osoby związane mniej lub bardziej z klubem. W każdym odcinku na ławce zaistnieć musi "wieczny rezerwowy" niejaki Majewski (Andrzej Andrzejewski), którego ego jest wprost proporcjonalne do rozgoryczenia jakie odczuwa z racji bycia ciągle poza pierwszą jedenastką. Poza tym obok trenera jest zawsze jego asystent (Rafał Zawierucha) który pasjonuje się poza piłką nożną muzyką disco polo. Stałym gościem na ławce bywa prezes klubu (Tomasz Karolak), który oprócz prowadzenia drużyny piłkarskiej ma sieć sklepów spożywczych i jest lokalnym szefem szefów. Kapelan (Rafał Rutkowski) to też ktoś kto ma duży wpływ na drużynę. Jego pojawienie się na ławce zawsze wzbudza emocje i wywołuje szczególne reakcje piłkarzy. Ekipę uzupełnia psycholog zespołu (Maria Konarowska) która dba nie tylko o formę mentalną zespołu ale również bywa dziewczyną do której wzdychają wszyscy łącznie z trenerem.

Ciekaw jestem Waszej o nim opinii. 

ŁAWECZKA, odcinek pierwszy.