„Poldark – Wichry losu”, to produkcja, któta okazała się wielkim hitem stacji BBC One. Pierwszy odcinek obejrzało blisko 10 mln widzów. Teraz Telewizja Polska umożliwi widzom oglądanie serialu w Internecie. Premiera 15 stycznia o godz. 20:25 w vod.tvp.pl  

 

„Poldark – Wichry losu” to ośmioodcinkowy miniserial kostiumowy, który jest adaptacją powieści Winstona Grahama. Krytycy docenili produkcję za dbałość o historyczne szczegóły oraz świetne zdjęcia Kornwalii, która słynie ze swoich krajobrazów. Prasa pisała o „Poldark effect”, czyli nagłym wzroście zainteresowania tamtejszymi hotelami i nieruchomościami. Serial opowiada o Rossie Poldarku, który wraca z wojny do domu w Kornwalii, ale posiadłość jest zrujnowana, zaś narzeczona Elizabeth zamierza poślubić jego kuzyna. Bohater próbuje wrócić do normalnego życia, uruchamiając starą kopalnię miedzi. W główną rolę wcielił się irlandzki aktor Aidan Turner znany z „Hobbita” Petera Jacksona. Obok niego zobaczymy m.in.: Eleanor Tomlinson, Heidę Reed, Jacka Farthinga oraz Kyle’a Sollera.


 
„Nieprzewidywalna, pełna zwrotów akcji fabuła” – „The New York Times”
 
„Serial kostiumowy z klasą” i „Malownicza sceneria i fenomenalna ścieżka dźwiękowa sprawią, że zamarzysz o podróży do Kornwalii” – „Variety”
 
„Aidan Turner w roli Rossa Poldarka to połączenie Heathcliffa z Panem Darcy” – „The Guardian”
 
„Po zobaczeniu tych olśniewających widoków będziecie chcieli natychmiast zarezerwować sobie wycieczkę do Kornwalii” – „Boston Herald”