Z nieskrywaną przyjemnością przekazujemy Wam dobrą informację dotyczącą wtorkowego spektaklu Teatru Telewizji w TVP Kultura. Z przyjemnością tym większą, że będzie to transmisja monodramu z jednym z naszych ulubionych aktorów. A oto jak zaprasza TVP Kultura: 
 

TVP Kultura 15 grudnia o godz. 20:30 prosto z warszawskiego studia telewizyjnego przy ul. Woronicza 17 będzie transmitowała monodram Janusza Gajosa „Msza za miasto Arras”, który miał swoją premierę na deskach Teatru Narodowego w maju br. Wydarzenie to zwieńczy obchody 250-lecia Teatru Narodowego i teatru publicznego w Polsce na Antenie TVP Kultura.

 

Spektakl „Msza za miasto Arras” jest sceniczną adaptacją głośnej powieści Andrzeja Szczypiorskiego, której narratorem jest świadek pogromu Żydów w średniowiecznym mieście Arras. Jego opowieść służy refleksji o ponadczasowych mechanizmach terroru, źródłach nietolerancji i fanatyzmu. To również historia o tyranii władzy i pułapkach życia w społeczności. O niszczącej sile jednomyślności, różnych wymiarach wolności i o jej braku. Prawda o człowieku także naszych czasów w przejmującej kreacji Janusza Gajosa.
 
Transmisję w TVP Kultura poprzedzi krótkie wprowadzenie w temat spektaklu. Kilka minut po transmisji rozmowa Agnieszki Szydłowskiej z Januszem Gajosem.

Janusz Gajos wielkim, wspaniałym aktorem jest. Utwór imć Szczypiorskiego znaczący, więc po prostu trzeba zobaczyć. Zwłaszcza dzisiaj, kiedy znowu głos "jedynego sprawiedliwego" nabiera kolejnych znaczeń i aktualności. #wTelewizji przyłącza się do zaproszenia.