22 listopada ARTE wystartował bezpłatny serwis VOD w języku polskim.
ARTE po polsku to projekt współfinansowany przez Unię Europejską. Polscy odbiorcy zostali uznani za bardzo ważnych w Europie. Początkowo serwis istniał po francusku i niemiecku jako, że ARTE to kanał tworzony z francusko-niemieckich, publicznych środków, aby popularyzować i promować różnorodność europejskiej kultury. W kolejnym etapie uruchomiono wersję angielską i hiszpańską, a teraz polską. 
Oto szczegóły tej przyjemności. 

 

Co tydzień będziemy mieli do dyspozycji około piętnastu godzin nowych programów. Na tę ofertę składać się będą liczne programy dokumentalne, reportaże śledcze i społeczne, magazyny naukowe i kulturalne. Będziemy mogli również regularnie oglądać flagowe magazyny stacji takie jak Tracks – magazyn informacyjny na tropie najnowszych trendów kulturalnych i praktyk artystycznych; ARTE Reportage - poświęcony aktualnym wydarzeniom międzynarodowym w Europie i na świecie; oraz europejski magazyn kulturalny Metropolis. Różnorodne występy sceniczne również znajdują tu swoje miejsce, dzięki selekcji ARTE Concert.

Stworzenie napisów po angielsku, hiszpańsku i po polsku stało się możliwe dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej w ramach pilotażowego projektu mającego na celu wzmocnienie europejskiej integracji kulturalnej i zbadanie wpływu napisów na poziom oglądalności programów audiowizualnych.

ARTE od roku udostępnia internautom wersję angielską na stronie www.arte.tv/en i hiszpańską na stronie www.arte.tv/es, a począwszy od 22 listopada również selekcję swoich programów z napisami po polsku pod adresem http://www.arte.tv/pl. Oferta dostępna jest również na aplikacjach na smartfony, tablety oraz na aplikacji Smart TV.