Ten tydzień, dla fanów Krainy Łowców Kiczu będzie czasem wielkiej radości. Oto bowiem kanał SciFi Universal przez cały tydzień będzie nas raczył odjechanymi premierami z rekinami. Po prostu cudownie. Już same tytuły wystarczą, żeby się gębą śmiała i w głowie zakręciło się mocno: "Rekinado 5: efekt płetfarniany", "Imperium rekinów", "Porażenie rekina" i... "Pięciogłowy rekin atakuje". Wystarczy? A to tylko premiery. W tygodniowej stawce są jeszcze kolejne przysmaki. 

Od dawna jestem fanem filmowej Krainy Łowców Kiczu, i wiem, że jest wśród Was wielu, którzy lubią bawić się tą konwencją. Są różne rodzaje takich filmów. Zabójczy są w nich już to dziwni przybysze z kosmosu, jakieś rośliny, albo zwierzątka. Wśród nich, obok zmutowanych lub po prostu wkurzonych pająków, mrówek, pszczółek, piranii, bobrów, a nawet – tak, tak - tchórzofretek poczesne miejsce zajmują rekiny. Szalone, obudzone po tysiącleciach, obdarzone nadrekinimi możliwościami, zmutowane w laboratorium, albo po prostu głodne. Wszystkie jednak z nich taki mają pomysł na życie, żeby zjadać ludzi. Tak po prostu.

Wiem, że kanał SciFi nie ma największego zasięgu, ale dzięki temu tekstowi możecie już dzisiaj wybrać coś dla siebie, poszukać wśród znajomych tych, którzy mają do SciFi dostęp i wprosić się do nich na grupowe oglądanie. Albo zaprosić gości do siebie. Bo te filmy najlepiej ogląda się w towarzystwie.
A zatem cóż to będzie??? Lecimy!

 

Codzienne na stronie wTelewizji.pl znajdziecie Polecaje TV "Polecaj Codzienny"


Rekinado V - Efekt Płetwiarniany (Sharknado 5: Global Swarming) - katastroficzny, USA 2017, reż. Anthony C. Ferrante, wyk. Ian Ziering, Tara Reid, Olivia Newton-John (120 min)
Nie wymyślono w świecie filmu chyba nic tak fantastycznie głupiego jak ta seria. Część czwarta była majstersztykiem, ale to co dzieje się w części piątej, przechodzi już nawet moje wyobrażenia o tym, co jeszcze można było z tym pomysłem zrobić. Oto tym razem rekiny atakują całą planetę i bliskie są zwycięstwa jak nigdy. W tych okolicznościach znowu do walki z nimi musi stanąć nasz bohater z mechaniczną piłą i rodzinką. Plus oczywiście gwiazdy, czyli tym razem pani Olivia Newton-John. TOTALNE SZALEŃSTWO! ZBIERAJCIE SIĘ W GRUPY I BAWCIE SIĘ ŚWIETNIE
EMISJE: poniedziałek godz. 22:00, wtorek godz. 00:00, niedziela godz. 22:00


Imperium rekinów (Empire of the Sharks) - film SF, USA 2017, reż. Mark Atkins, wyk. John Savage, Jack Amstrong, Ashley de Lange (120 min)
Otóż pomysł zasadza się na tym, że – jak już dowiedzieliśmy się dawno temu „Wodnego świata” Kevina Costnera – w przyszłości Ziemia będzie wielkim oceanem. Lądu będzie nie więcej niż 2%. No i, jako że ludzie w tych okolicznościach będą musieli sobie jakoś radzić, jeden z przedstawicieli naszego gatunku został tyranem, który władzę swoją opiera na stworzonej przez siebie armii rekinów. Poważnie! Ale i na niego  znajdzie się większy kozak. ODPOWIEDNIO GŁUPIE, CHOCIAŻ MNIEJ PORYWAJĄCE NIŻ BYĆ MOGŁO

EMISJE w SciFi Universal: wtorek godz. 22:00, środa 00:00

 

Porażenie rekina (Shark Shock/Park Shark) - thriller, USA 2017, reż. Griff Furst, wyk. Tara Reid, Thomas Ian Nicholas, Carrie Lazar (120 min)
Tym razem do czynienia mamy z rekinem elektrycznym. Co gorsza, ów potrafi ze swojej supermocy korzystać i razi prądem na lewo i prawo. Grupka lokalesów będzie musiała sobie z nim poradzić. Co ważne, z odpowiednią dawką humoru i doświadczoną w bojach z rekinami we wszystkich częściach „Rekinada” panią Tarą Reid. DO ZABAWY OCZYWIŚCIE

EMISJE w SciFi Universal: środa godz. 22:00, czwartek godz. 01:00

 

Pięciogłowy rekin atakuje (5-Headed Shark Attack) - krwawa przygoda USA 2017, reż. Chris Bruno, wyk. Nikki Howard, Chris Bruno, Lindsay Sawyer, Brent Roske (120 min)
Był już rekin z dwiema głowami, był z trzema. W tym filmie o trzygłowym już mieliśmy zapowiedź, że głów będzie więcej. Może pamiętacie, że w miejsce odciętej sprytnie głowy wyrosły mu taie małe kolejne? Nie pamiętacie? Nic to, jak mawiał Mały Rycerz. W każdym razie tym razem wielki żarłacz biały siejący postrach w rajskich okolicach wypoczynkowych tak był zmutował, że łbów ma pięć. Co ciekawe, z jednego końca ma łby cztery, a z drugiego, jak łatwo obliczyć, jeden. Jeśli zastanawiacie się teraz gdzie w takim razie ma d...ę, to tym chętniej powinniście pozwolić sobie na to POKRĘCONE SZALEŃSTWO

EMISJE w SciFi Universal: czwartek godz. 22:00, piątek godz. 00:00.

 

To były premiery. A do tego dochodzą jeszcze:
Wakacje z rekinami (Ozark Sharks) - krwawa katastrofa USA 2016, reż. Misty Talley, wyk. Laura Cayouette, Allisyn Ashley Arm, Michael Papajohn (120 min)
Miła i przyjemna wycieczka zamienia się w koszmar, gdy słodkowodne rekiny ruszają do ataku. Szczęśliwie, rodzinie udaje się zdobyć pomoc surwiwalowca.
EMISJE w SciFi Universal: piątek godz. 22.00, sobota 00:00

 

Atomowy rekin (Atomic Shark) - SF, USA 2016, reż. A.B. Stone, wyk. Rachele Brooke Smith, Jeff Fahey, David Faustino, Adam Ambruso (120 min)
Będziecie zachwyceni. Nie cały czas, bo tylko momenty są porywające, ale jak już porywają, to na maksa. Reżyserem jest pan, który rok wcześniej zachwycił chwytającym za rozum kretynizmem "Aligator kontra Anakonda". A w jednej z ról głównych pan David Faustino, którego rozpozna każdy, kto chociaż raz widział serial "Świat wg Bundych". A co do treści, to... chyba nie muszę tłumaczyć. DOBRA ZABAWA

EMISJE W SciFi Universal: sobota godz. 20:00

Rekiny lodołamacze (Ice Sharks) - film SF, USA 2016, reż. Emile Edwin Smith, wyk. Edward DeRuiter, Jenna Parker, Emile Edwin Smith, Zo Zosak (120 min)
Kolejna porywająca obłędem, pomysłowością i pełną zaangażowania grą aktorów próbujących się jakoś zapisać w historii kina zabawa. Tym razem spragnione ludzkiego ciała i kości rekiny potrafiące się przebijać przez arktyczne lody rekiny, atakują stację badawczą. A pracujący w niej - w tej stacji znaczy - mają do wyboru, albo uciekać, albo dać się zeżreć. NIESTETY, POMYSŁ DAJĄCY WIELKIE POLE DO POPISU, ALE NIE WYSZŁO

EMISJE w SciFi: sobota godz. 22:00

Jeśli nie możecie pozwolić sobie w tygodniu na taką zabawę, to zostawcie sobie na nią przynajmniej sobotnią noc, która będzie rekinów pełna cała. Ale o tym to już w konkretach w sobotnim Polecaju TV.

No i oczywiście codziennie będę Wam w Polecajach przypominał o kolejnych emisjach specjałów z Krainy Łowców Kiczu.
A Polecaje TV pojawiają się na stronie wTelewizji.pl codziennie.