Serial "Zamęt" to nowa produkcja Cinemax, oparta na bestsellerowej książce Maxa Allana Collinsa. Akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych w 1972 roku. Mac "Quarry" Conway (w tej roli Logan Marshall-Green) wraca z Wietnamu do rodzinnego Memphis. Mężczyzna jest wykończony psychicznie i fizycznie przez wojnę w Wietnamie. Nie może do końca odnaleźć się w rzeczywistości i pogrąża się w autodestrukcji. Nie stroni od używek. Nie do końca tego chcąc, zostaje wciągnięty we współpracę z gangsterami działającymi nad rzeką Missisipi. Za produkcję i reżyserię Zamętu odpowiada laureat Emmy Greg Yaitanes (seriale Doktor House, Banshee). 

Pierwszy odcinek serialu "Zamęt" premierę będzie miał w sobotę, 10 września o godz. 20.00 w Cinemax i tego samego dnia w HBO GO.
I jeszcze miła niespodziewanka. Otóż odcinek zostanie udostępniony widzom bez abonamentu w ramach odkodowanego weekendu Cinemax i Cinemax2 (10 do 11 września).

 

 

Przy okazji serialowej premiery, sprawdźmy, czym zanęcały będzą w ramach odkodowanego weekendu Cinemax i Cinemax 2 

W sobotę, 10 września w Cinemax o godz. 20.00 wspomniana serialowa premiera nowego serialu. Kolejną pozycją w programie będzie o godz. 21.10 film "Ashby", czyli historia nastolatka, który zaprzyjaźnia się z mieszkającym po sąsiedzku starszym mężczyzną. W rolach głównych występują Mickey Rourke (Harry Angel, Zapaśnik) oraz Nat Wolff (Gwiazd naszych wina, Papierowe miasta).

W niedzielę, 11 września w Cinemax m.in. film "Uczeń", czyli podobno hipnotyzujący thriller psychologiczny z podobno sugestywną kreacją Vincenta Cassela (Na moich ustach, Czarny łabędź) w roli charyzmatycznego lidera komuny, który wymaga od swoich podopiecznych absolutnego posłuszeństwa, oraz "Gdzie jesteś Amando?", czyli reżyserski debiut Bena Afflecka (Buntownik z wyboru, Operacja Argo) z udziałem Casey’ego Afflecka (Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda), Morgana Freemana (Za wszelką cenę), Eda Harrisa (Apollo 13), Michelle Monaghan (serial HBO Detektyw) oraz Amy Ryan (Birdman).

W Cinemax2 znajdą się m.in. "45 lat" z nagrodzoną Europejską Nagrodą Filmową Charlotte Rampling oraz nominowanym do Złotego Globu Tomem Courtenay’em, premierę "Fúsi" w reżyserii Dagura Káriego (Zakochani widzą słonie, Dobre serce). Film jest historią samotnego Islandczyka, który poznaje atrakcyjną kobietę, co wprowadza wiele niespodziewanych zmian w jego życiu. Chwytająca za serce opowieść o miłości została nagrodzona na Tribeca Film Festival i na MFF w Kairze.

W niedzielę w Cinemax2 o godz. 20.30 odbędzie się premiera "Alpejskiego buntu", dramatu o nierozumianym przez rodziców chłopaku, który wspólnie z grupą zbuntowanych nastolatków rozpoczyna wojnę przeciwko światu dorosłych. O godz. 22.20 "Mandarynki", nagrodzone m.in. na Warszawskim Festiwalu Filmowym dzieło Zazy Urushadzego. 

Szczegóły oczywiście przedstawiane będą w codziennych wydaniach Polecaja TV. 

Wszystkie Codzienne Polecaje znajdziecie w dziale "Polecaj Codzienny"