We wtorek wieczorem rozpocznie/rozpoczął (w końcu nie wiem kiedy to czytacie) nadawanie kanał ZoomTV, czyli wspólne przedsięwzięcie PIKE (w największym skrócie związek polskich kablówek) oraz np. Onetu. Kanał ma być ogólnotematyczny i familijny z uwzględnieniem wiadomości z regionów. Ale oczywiście, przynajmniej w pierwszym etapie najważniejsze będą nazwiska tzw. znanych i lubianych. 

 

Lokomotywą stacji ma być codzienny program Jarosława Kuźniara „Obywatel Kuźniar”, w którym wedle zapowiedzi pan Jarosław jeździ samochodem, zabiera po drodze różnych ludzi i z nimi rozmawia. Wśród tych, których wozi będą m.in. Zbigniew Hołdys, Tomasz Lis, Michał Żebrowski i Agnieszka Chylińska. No nie wiem. Jakoś się nie zachwyciłem tym coraz popularniejszym na świecie formatem. Wynikają z tego całkiem przyjemne „kawałki”, ale nie mam gęsiej skórki w oczekiwaniu na pierwszą przejażdżkę pana Jarka. Codziennie o godz. 18.00, ale dzisiaj (we wtorek 25 października) o godz. 21:05.

Inne znane nazwiska – większość związana z Onetem – w ZoomTV to Bartosz Węglarczyk, który poprowadzi znany już z onetu autorski program „Subiektywny”. Bartka lubię prywatnie, więc nie będę się silił na obiektywizm. Po prostu lubię słuchać jak rozmawia z ludźmi. A jeśli rozmawia o polityce zagranicznej, to lubię nawet bardzo. Więc i Wam polecam.
Łukasz Grass w programie „Na czasie” będzie próbował Was zachęcać do różnych życiowych zmian, do korzystania z technologicznych nowinek, do sportowej aktywności itd. Z wykorzystaniem gości oczywiście. Ale w tym przypadku akurat nie wierzę w oglądalnościowy sukces. Pan Łukasz w rozmowach z ludźmi się wg mnie nie sprawdza, i nie ma w nim autentycznej ciekawości wobec rozmówców, która mi bardzo przeszkadza w odbiorze. A skoro tak, to oczywiście spróbuję, ale nie zakładam, żebym z nim został na dłużej.

Jest też nowy program Piotra Najsztuba „Miło/ść”, w którym pan Piotr będzie podobno zniechęcał młode pary do ożenku przed samą ceremonią w urzędzie Stanu Cywilnego. Będzie jeszcze element poważnej rozmowy nt. związków. Ciekaw jestem jak to wyjdzie, i zerknę, ale wydaje mi się, że... że tego nie polubię. Chociaż potencjał jest, bo Piotr Najsztub w rozmowach z ludźmi się sprawdza, a co ważne, nie tylko on lubi rozmawiać z nimi, ale inni lubią rozmawiać z nim.

I jest jeszcze element satyryczny, czyli program Tomasza Jachimka. Autorski oczywiście. Program nazywa się „Świat według Jachimka” i ma być podsumowaniem tygodnia w ujęciu z przymrużeniem oka, ale i odpowiednią dawką właściwej panu Tomkowi dobrotliwej złośliwości. Oczywiście istnieje niebezpieczeństwo wejścia na ścieżkę taniego pajacowania, ale mam nadzieję, że po emisji pierwszych odcinków będę mógł z satysfakcją donieść, że powoli zbliżamy się do naszego odpowiednika „Wieczoru z Johnem Oliverem”. No dobra, niewielka jest to – mimo sympatii sporej do Tomasza Jachimka – nadzieja. Ale jest.

ZoomTV to również programy realizowane przez telewizje lokalne, program „Bliżej”, w którym reporterzy ruszają w Polskę, żeby tam pogadać z narodem. Tytuł znany z TTV, więc nie wiem jak z jego oryginalnością, ale zawsze warto ruszyć w Polskę. Tylko kto to będzie oglądał???

I jeszcze seriale. Tak, seriale też będą. Chociaż – przynajmniej na razie – w tej kwestii nie będzie to walka na światowe przeboje. ZoomTV postarali się ugryźć temat pomysłem. Nie chcąc pakować się w licytowanie dużymi pieniędzmi, wzrok swój skierowali – i za to mają u mnie wielki plus – na wschód. Dlatego w ramówce znajdziecie m.in. rosyjskie seriale „Wiedźmy” (z 2012 roku) i „Szeptunka” (z 2014 roku). Mam nadzieję, że z czasem pojawią się też rosyjskie seriale kryminalne. Będzie też serial turecki „Ezel” z roku 2009, którego nie znam ani trochę, ale to podobno wszystko w jednym, od obyczaju, przez kryminał do dreszczowca. Tylko komedii w tym nie ma. Do tego jeszcze znana już w naszym kraju „Trawka”, duński serial „Zabójcy” i kilka pomniejszych. Ale na pewno wielu widzów ucieszy się, że ZoomTV postanowił odkurzyć rewelacyjny szwedzki serial familijny „Pippi Langstrumpf” z 1969 roku.

To w największym skrócie zawartość ZoomTV. O wszystkich konkretach, emisjach seriali, filmów i autorskich programów, oczywiście informował będę w wydaniach Codziennego Polecaja TV. Oczywiście. 

Wszystkie Codzienne Polecaje znajdziecie w dziale "Polecaj Codzienny"